1397/07/03
salamup.ir
nashrkhabar.ir

رعایت حقوق شهروندی ازشعار خارج شده و عملی شود/تحکیم خانواده نقش اصلی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد

20 مهر 1396 کد خبر : 988619762

به گزارش نارخبر، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با حضور امام جمعه شهر ساوه،معاون استاندار و فرماندار ساوه ، و دیگر اعضا در محل دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در این جلسه گفت: رعایت حقوق شهروندی که با توجه به روایات توصیه ائمه اطهار(ع) نیز است باید از حالت شعار خارج شده و در جامعه عملی شود.
وی افزود: آسیب های اجتماعی که امروز مشکلی برای جوانان شده است با همکاری تمامی دستگاه ها باید بررسی و نسبت به رفع آن اقدام شود.

حسینی با اشاره به نزدیک بودن اربعین حسینی بیان کرد: از این اجتماع بزرگ جهانی برای جذب جوانان و ایجاد شور حسینی می توان استفاده کرد.
وی ادامه داد: ایام محرمو فعالیت در دستگاه امام حسین(ع) برای جوانان جذابیت دارد و از این ایام باید برای فراگیر شدن فرهنگ عاشورا استفاده کرد.

امام جمعه ساوه با اشاره به معضل طلاق اظهار کرد: تحکیم خانواده به سلامت جامعه کمک می کند و ما را در مقابل تهاجم فرهنگی تقویت می کند.
وی با تاکید بر وحدت داخلی افزود: دشمنان به دنبال تفرقه افکنی و جدایی میان اعضای خانواده هستند.

حسینی با اشاره به برپایی میزخدمت در نمازجمعه گفت: از این پس مسئولین می توانند بطور مستقیم در این اجتماع بزرگ دینی شهر دیدار کرده و به گفتگو بپردازند.
وی افزود: حضور جمعی مسئولین در مساجد نیز یکی از دیگر راهکارهای نزدیکی بیشتر مردم و مسئولین است.

شورای فرهنگ عمومی ساوه

تحکیم خانواده نقش اصلی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد
محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز گفت: تحکیم خانواده یکی از مهمترین بحث ها در مقابله با تهاجم فرهنگی است و همه مسئولین برای این امر مهم نقش دارند.
وی با اشاره به کاهش طلاق در ساوه افزود: جایگاه خوبی در استان مرکزی از نظر دینداری و اعتقادات مردم داریم.

بهاروند بیان کرد: همه ادارات فعالیت خوبی برای سلامت اجتماعی داشته اند ولی  دانشکده علوم پزشکی، سازمان بهزیستی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  خوب عمل کردند.
وی ادامه داد: امیدوارم با استمرار تلاش ها شاهد کاهش مستمر آسیب های اجتماعی باشیم.

گفتنی است فعالیت هر کدام از نهادها در تحکیم خانواده و  پیشگیری از آسیب های اجتماعی مصوبات این جلسه بود.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر