1397/02/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

ترحم به نابینایان تبدیل به تکریم آن ها در جامعه شود/ از نابینایان ساوه تجلیل شد

23 مهر 1396 کد خبر : 988619776

به نقل از نارخبر، بمناسبت ۲۳ مهرماه روز «نابینایان و عصای سفید» مراسم تجلیل از افتخارآفرینان نابینا با حضور این قشر از جامعه و مسئولان در ساوه برگزار شد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در این مراسم گفت: ابراز ترحم به نابینایان تبدیل به تکریم نابینایان در جامعه شود، زکات قدرت گذشت است.

وی افزود: نابینا نباید هرگز احساس کمبود کند زیرا احساس کمبود برای کسی است که نگرش مادی دارد.

حسینی بیان کرد: نابینایی یک عارضه طبیعی در اثر بیماری یا حوادث بوده و عیب نیست، طبق آیات قرآن، عیب در کسانی است که همه چیز را در ظواهر تعریف می کنند.

وی ادامه داد: هر کسی به نحوی مورد امتحان الهی قرار می گیرد و امتحان دین، سخت ترین امتحان است و سزاوار است مسئولین به دنبال خدمتگزاری باشند نه اینکه از الان به دنبال انتخابات دوره بعد باشند.

امام جمعه ساوه با اشاره به توانایی نابینایان اظهار کرد: معمولا نابینایان از قدرت حافظه و شنوایی خوبی برخوردار هستند و بزرگانی مانند رودکی نیز نابینا بود.

نابینایان ساوه

کمک به زندگی عزتمندانه نابینایان هدف انجمن نابینایان است

مجید مبارک مدیر عامل انجمن نابینایان ساوه نیز گفت: تمام تلاش انجمن برای خدمت رسانی و ارایه مشاوره های لازم به خانواده های دارای فرزند نابینا است و ایجاد شرایط زندگی عزتمندانه نابینایان هدف انجمن است.

وی با اشاره به نقش خیران افزود: هرساله با توجه به بودجه محدودی که سازمان بهزیستی دارد، خیران با مشاهده فعالیت ها به کمک می آیند و برای جذب خیر هیچگاه صندوقی توزیع نکردیم که به عزت نابینایان خدشه ای وارد شود.

مبارک بیان کرد:نبود مکان اختصاصی برای دفتر انجمن یکی از مشکلات است که مجبوریم هر سال جایی را اجاره کنیم و تغییر آدرس دهیم.

 

گفتنی است قرائت قرآن کریم، شعرخوانی و اجرای خانم فاطمه قرار از خوانندگان محبوب روشندل علاوه بر تقدیر از نابینایان از جمله دیگر برنامه های این مراسم بود.

نابینایان ساوه

نابینایان ساوه

نابینایان ساوه

نابینایان ساوه

نابینایان ساوه

نابینایان ساوه

روز نابینایان, اخبار ساوه, حسینی امام جمعه ساوه, فاطمه قرار

محسن ابوالقاسمی ساوه

محسن ابوالقاسمی ساوه

انتهای پیام/
تگها: روز نابینایان, اخبار ساوه, حسینی امام جمعه ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر