1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

مدارس کانون بروز تلفات جانی در موقع بروز بحران و بلایای طبیعی است

7 آبان 1396 کد خبر : 988619848

به گزارش نارخبر، مانور پدافند غیرعامل به طور نمادین با حضور معاون استاندار و فرماندار ساوه و سایر مسئولین در آموزشگاه دخترانه قدسیه ساوه برگزار شد.
محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار ساوه در این مراسم گفت: مدارس کانون بروز تلفات جانی در موقع بروز بحران و بلایای طبیعی است پس فراگیری مهارت‌های مقابله با بحران و مدیریت آن در کنار آموزش ‌های تحصیلی برای دانش آموزان ضروری است.
وی افزود: دانش آموزان می توانند به عنوان سفیران آموزشی در خانواده به انتقال آموزش ها بپردازند تا جامعه ای آگاه داشته باشیم.
بهاروند بیان کرد: در هنگام وقوع بلایا و بحران‌ها مردم آسیب پذیر هستند، لذا برای کاهش آسیب ها و تلفات نیروی انسانی و نیز کاهش خسارت های مالی، آموزش و توانمند شدن یک اصل است
وی ادامه داد: مدارس از بهترین مکان ها برای اجرای مانور و برگزاری دوره های آموزشی و کاهش خسارات حادثه هستند.

بهاروند فرماندار ساوه


فرماندار ساوه اظهار کرد: پدافند غیرعامل ماهیتی پیشگیرانه و بازدارنده دارد و هفته پدافند غیرعامل نیز فرصتی برای اجرای برنامه‌های مفید و تخصصی در دستگاه‌های اجرایی، و آشنایی با اهمیت پدافند غیرعامل است.
وی افزود: آموزش و پرورش به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نهادهای فرهنگی جامعه نقش اساسی در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در سطح جامعه دارد.

این مسئول شهرستان ساوه تاکید کرد: هدف از برگزاری این مانور آشنایی دانش آموزان با مسئله پدافند غیرعامل و آمادگی در برابر تهدیدهای دشمن و حوادث است.
گفتنی است در این مانورکه بصورت نمادین در دبیرستان دخترانه قدسیه برگزار شد رفتار صحیح در زمان بروز حادثه مانند: نحوه پناهگیری ، نحوه خروج از کلاس ها و ساختمان، حفظ آرامش در حین بروز حوادث، نحوه حمل مصدوم، نحوه پانسمان، جلوگیری از خونریزی، آتل‌بندی و سی پی آر  و اطفای حریق به دانش آموزان آموزش داده شد.

بهاروند فرماندار ساوه


انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر