1397/09/27
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تماشای پدیده نجومی صبح فردا را از دست ندهید

19 بهمن 1396 کد خبر : 9886110352

با اشاره به وقوع یک پدیده نجومی در صبح فردا ۲۰ بهمن ۹۶ و رویت آن با چشم غیر مسلح در آسمان ایران گفت: فردا پدیده نجومی مقارنه ماه و مریخ در ۶ و ۳۰ دقیقه صبح در آسمان رخ خواهد داد و می‌توان بدون چشم غیر مسلح ماه و مریخ را در کمترین فاصله از یکدیگر تماشاگر بود.

وی ادامه داد: برای تماشای این پدیده نجومی بدون چشم غیر مسلح کافی است تا در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح به شرق آسمان و افق شرقی نگاه کرد، در این پدیده نجومی مریخ ۴ درجه پایین‌تر از ماه قرار می‌گیرد و به شکل یک جسم نقطه‌ای نارنجی‌ یا سرخ رنگ دیده می‌شود.
زحل و مشتری را در آسمان نظاره گر باشید

این کارشناس نجوم بیان کرد: برای تماشای بهتر این مقارنه بهتر است که از ساعت ۶:۱۵ دقیقه به افق شرق نظاره گر شد، مقارنه ماه و مریخ بیستم بهمن با دوربین چشمی و تلسکوپ با جزئیات بیشتر دیده می‌شود.

مهرجو با بیان اینکه وقوع این پدیده فرصت مناسبی برای رصد سیاره زحل و مشتری فراهم می‌کند، افزود: اگر یک خط مورب را به گونه‌ای در نظر بگیرید که سمت راست آن بالا و سمت چپ آن پایین باشد، در وسط خط مورب سیاره مریخ، سمت راست سیاره مشتری و سمت چپ و پایین سیاره مشتری به چشم می‌خورد، مشتری پرنورتر بوده و به صورت جسم سفید در آسمان جلوه می‌کند.

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر