1398/03/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

اولین نشانه بروز ام اس /تفاوت ام اس با دیابت

15 دی 1397 کد خبر : 9886110755

مهری مهراد رئیس انجمن نورویورولوژی صبح امروز که در نشست خبری این انجمن برگزار شد؛ اظهار کرد: نورولوژی رشته‌ای فوق تخصصی از اورولوژی محسوب می‌شود ما در این رشته به دنبال کمک به بیمارانی هستیم که بر اثر برخی اختلالات پیچیده مثل ام اس، دیابت، پارکینسون، دیسک کمر اختلالات و ضایعات نخاعی دچار فلج عصبی در ناحیه مثانه و تناسلی می‌شوند، در واقع علم نورولوژی علمی برای کمک به این افراد است.

وی ادامه داد: این اختلالات مخصوصاً در بیماری ام اس بسیار دیده می‌شود و حتی در بسیاری از موارد بی‌اختیاری ادرار از اولین نشانه‌های بروز ام اس در فرد است این اختلال در ادرار اغلب مشکلات جنسی را هم در پی دارد.

این متخصص نورویورولوژی بیان کرد: متاسفانه در ایران هیچ گروهی از پزشکان مسئولیت اختلالات نامبرده را بر عهده نمی‌گیرد و در واقع این موضوع در کشور ما علمی مدرن و جدید محسوب می‌شود؛ به همین منظور ما برای کمک به بهبود این بیماران اقدام به تاسیس مرکزی برای بهبود مشکلات آن‌ها کردیم.

مهراد گفت: در حال حاضر این فرایند درمانی در ساختمان انجمن و برای بیماران دیابتی در کلینیک دیابت دانشگاه تهران انجام می‌شود، اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده احتمالا دهه فجر مراکز بیشتری در تهران و شهرستان‌ها برای کمک به این بیماران احداث می‌کنیم.

در حال تکمیل/
تگها: اختلالات بیماران ام اس, ادرار, بهبود, اولین نشانه بروز ام اس, تفاوت ام اس با دیابت اخبار ساوه, نورویورولوژی, نورولوژی

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر