1398/11/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دستور مهم دادستان کل کشور به دادستان‌ها/ منتظری: با تاکسی‌های اینترنتی برخورد نکنید

19 دی 1397 کد خبر : 9886110777

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور با ارسال ابلاغیه‌ای به تمامی دادستان‌های عمومی و انقلاب مراکز استان‌ها از آن‌ها خواست تا زمان تصویب ضوابط مربوطه، از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب‌وکار شرکت‌های حمل و نقل مسافر و بار اینترنتی به درخواست شهرداری‌ها خودداری به عمل آید و هرگونه تخلف صنفی این کسب و کار‌ها جهت برخورد قانونی به اتحادیه کسب و کار‌های فضای مجازی منعکس شود.

 

متن ابلاغیه دادستان کل کشور به شرح زیر است:

 

دادستان‌های عمومی و انقلاب مراکز استا‌ن‌ها

 

سلام علیکم

 

پیرو بخشنامه شماره ۹۰۰۰.۴۳۸.۱۳۹۷.۱۴۰ مورخ ۱۳۹۷.۰۱.۰۸ در خصوص ضوابط و شرایط فعالیت شرکت‌های حمل و نقل مسافر و بار اینترنتی، ضمن تاکید بر مفاد آن از حیث عدم ضرورت صدور پروانه فعالیت و یا هرگونه مجوز دیگر از ناحیه شهرداری‌ها برای شرکت‌های حمل و نقل مسافر و بار اینترنتی، از آنجا که طبق تصویب نامه شماره ۲۰۳۳۴/ ت. ۰۵۰۵۰۱ - ۲۲/۲/۱۳۹۵ هیئت محترم وزیران، فقط نظارت بر این نوع کسب و کار‌های اینترنتی بر عهده شهرداری‌ها قرار داده شده است؛ اما تعیین ضوابط نظارتی موکول به تصویب و ابلاغ دستورالعمل مشترک وزارت صنعت و معدن و تجارت و وزارت کشور می‌باشد که این دستورالعمل به تصویب نرسیده است.

 

از سوی دیگر واگذاری تعیین تکلیف این کسب و کار‌ها به نظرات متفاوت و بعضا متضاد شهرداری شهر‌های مختلف اسباب بروز اختلاف جدی و از بین رفتن این نوع کسب و کار خواهد بود؛ لذا مقتضی است تا تصویب ضوابط مربوطه از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب و کار این شرکت‌ها به درخواست شهرداری‌ها خودداری به عمل آید و هرگونه تخلف صنفی این کسب و کار‌ها جهت برخورد قانونی به اتحادیه کسب و کار‌های فضای مجازی منعکس شود.

 

بدیهی است به منظور رعایت مسائل امنیتی و زیست محیطی، اتحادیه کسب و کار‌های فضای مجازی موظف است در خصوص الزامی کردن اخذ گواهی فقدان سوء‌سابقه برای بکارگیری رانندگان و نیز بکارگیری خودرو‌های دارای معاینه فنی اقدام لازم انجام دهد.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری

 

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر