1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

وزیر نفت داعش از سرقت ۴۰ تن طلا از موصل خبر داد

22 فروردین 1398 کد خبر : 9886111072

به نقل از روزنامه سعودی عکاظ،  فردی که خود را وزیر نفت داعش معرفی کرده و در بازداشت نیرو‌های سوریه دمکراتیک (قسد) به سر می‌برد، در بازجویی‌های به عمل آمده از اقدام  این گروه تروریستی در قاچاق چهل تن طلا از موصل در زمان سلطه بر مناطق شمالی عراق اعتراف کرد.
­

اسامه عوید، وزیر نفت داعش، که از یازده ماه پیش در بازداشت نیرو‌های دموکراتیک سوریه (قسد) به سر می‌برد گفت داعش توانسته است در زمان سلطه بر مناطق شمالی عراق، چهل تن طلا و مقادیر فراوانی پول و وسایل گرانبها قاچاق کند.

مصطفی بالی، سخنگوی نیرو‌های سوریه دمکراتیک (قسد)، روز دوشنبه در رشته توییت‌هایی نوشت داعش از طریق قاچاق، هزینه عملیات خود را تامین می‌کرد.

او درباره اماکن حضور ابوبکر بغدادی سرکرده داعش با اشاره به مناطقی از سوریه که در اشغال ترکیه است (با اشاره به ادلب و مناطق اطراف) یا مناطق همرز با ترکیه گفت: «روابط داعش و نیرو‌هایی که کنترل این مناطق را در دست دارند باعث ایجاد رابطه پیچیده‌ای شد که توانست تسهیلات فراوانی برای داعش در فروش مسروقات و نوسازی ذخایر تسلیحاتی این گروه تروریستی فراهم کند. این مسئله نشان از رابطه نظام رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، با داعش و ارائه تسهیلات به این گروه و انتقال اموال به داخل ترکیه است.»

مصطفی بالی گفت: از طریق برخی منابع آگاه و موثق از مفاد بازجویی‌هایی از وزیر نفت داعش، مطلع شده است و سوالی که باید در این زمینه مطرح شود جزئیات این رابطه مالی است و اینکه چه کسی همه این تسهیلات را به داعش ارائه کرده است؟

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر