1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

از داوران روشن دل تا مافیای بوکس/اشک‌های بی جواب مشت زنان ایرانی در بانکوک+ عکس

3 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886111126

به نقل از خبرنگار اعزامی فارس از تایلند، مسابقات بوکس قهرمانی آسیا در حالی از سی ام فروردین ماه در شهر بانکوک آغاز شده است که تیم ملی بوکس کشورمان با ۹ ورزشکار و سه مربی در این رقابت‌ها حضور دارند‌.

مسابقات بوکس قهرمانی آسیا به روزهای پایانی خود می‌رسد اما بی عدالتی در مسابقات به وضوح موج می‌زند، مشت زنان کشورمان مشت های سنگین خود را به سر و صورت حریفانشان می‌زنند اما حریفانشان امتیازهای بودار می‌گیرند! مربیان هم اگر به امتیازهای سلیقه‌ای داوران اعتراض کنند آی دی کارت آنها را داوران می‌گیرند و اجازه نشستن روی صندلی کوچ را به آنها نمی‌دهند تا اینکه از داوران عذرخواهی کنند! 

امروز دوشنبه تیم ملی کشورمان دو نماینده در روز چهارم داشت که متاسفانه نفوذ داوری ها باعث شد که هر دو نمایندگان کشورمان باوجود شایستگی راهیابی به مراحل بعدی امروز در اوج ناباوری با رای داوران از گردونه رقابت‌ها حذف شدند! 

اشکان رضایی نماینده وزن ۶٠ کیلوگرم کشورمان وقتی روز گذشته مقابل نماینده تایلند بازنده میدان اعلام شد، ساعت ها اشک ریخت اما هیات ژوری نبود که اشک های رضایی و سجاد محمدپور را که آنها بدون دلیل در آورده بودند را ببینند!

متاسفانه نداشتن کرسی داوری و ... باعث شده تا بوکسورهای ایران در آسیا مظلومانه از گردونه رقابت ها کنار بروند، قوانین داوری به این صورت است که اگر مربیان به تصمیمات داوری اعتراض داشته باشند باید هزار دلار به هیات ژوری پرداخت کنند تا داوران در خلوت خود به دور از حضور مربیان فیلم مسابقات را بازبینی کنند تا نتیجه مشخص شود، نتیجه ای که از قبلا در نشست های محرمانه مشخص شده است و تمام این باز بینی فیلم ها نمایشی بیش نیست! و بخاطر دست های پشت پرده مافیا قطعا منفی است؛ اینکه بازبینی فیلم چرا در خلوت داوران باز بینی می شود نشان از مافیای بوکس آسیا است.

در وزن ۶۴ کیلوگرم امیر مسلم مقصودی نماینده کشور مان که در اولین مبارزه موفق به شکست سریلانکا شده بود امروز(دوشنبه) به مصاف نماینده قزاقستان رفت و بازی را واگذار کرد، مقصودی در این مبارزه به خاطر خطاهای حریف خود به شدت از ناحیه سر با مصدومیت روبرو شد و به خاطر خونریزی سر وی در طول مبارزه پزشکان چندین بار به مداوای مقصودی پرداختند.

حریف مقصودی در طول مبارزات بارها به صورت کاملا زیرکانه با آرنج خود ضربات محکمی را به سر و صورت مقصودی می‌زد که گویا داوران کنار رینگ، روشن دل بودند و به همین دلیل نمیتوانستند اخطارها را تشخیص دهند! البته نفوذ قزاق ها و ازبک ها در بوکس آسیا باعث می شد که داوران سکوت کنند و چشمانشان را روی حقایق ببندند، متاسفانه داوران رینگ (B) ضربات سنگین آرنج بوکسور قزاق که مقصودی را راهی بیمارستان کرد را ندیدند، نکته مهم مصدومیت مقصودی این است که در این سطح مسابقات ضربات مشت نمی‌تواند شکاف عمیقی در سر یک بوکسور به وجود بیاورد و این شکاف عمیق روی سر مقصودی به خاطر رفتار ناجوانمردانه بوکسور قزاق با آرنج خود به وجود آورده است!

در پایان این مبارزه که قضاوت داوران یک طرفه بود باعث شد که اکبر احدی سرمربی تیم ملی بوکس به تصمیمات داوران اعترض کند، وی تنها در پایان مسابقه به خاطر بی عدالتی داوران، دستهایش را به هم کوبید که این موضوع باعث دلخوری داوران شد و کارت مربیگری احدی را گرفتند و سرمربی تیم ملی در بازی حسین دانشور از روی سکوها نماینده تیم ملی کشورمان را کوچ میکرد!

حسین دانشور بوکسور خوب و با اخلاق کشورمان امروز در رینگ بانکوک تا می‌توانست حریف خود را میهمان ضربات فنی کرد، اما داوری‌ها سر او را مقابل نماینده فیلیپین که بازنده تمام عیار بود بریدند، حتی نماینده فیلیپین باورش نمی‌شد که برنده مسابقه شده و از خوشحالی نمی‌دانست که چه کار باید کند!

اینکه چه اتفاقی رخ داده که کنفدراسیون بوکس آسیا با بوکس ایران به مشکل خورده و علی رغم مبارزات خوبی که ملی پوشان ما انجام می‌دهند اما بازنده رینگ معرفی می شوند، مثل یک راز عجیب است! 

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر