1399/03/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

کاهش درد مفاصل با نوشیدن یک چای/ روغنی که مانع چروک‌شدن پوست می‌شود/ آلزایمر فقط باعث فراموشی بیمار نمی‌شود!

9 شهریور 1398 کد خبر : 9886111473

در این گزارش جدیدترین دانستنی‌های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید را دنبال می‌کنیم.

بهترین روغن‌های طبیعی برای چین و چروک صورت

 

هنگامی که صحبت از درمان چین و چروک به میان می‌آید، گزینه‌ها به نظر بی پایان می‌آیند. باید یک کرم ضدآفتاب یا ضد پیری را انتخاب کنید؟ استفاده از سرم یا ترکیبات ویتامین C یا ژل مبتنی بر اسید چطور؟ با این حال، اگر به دنبال درمان‌های مبتنی بر طبیعت هستید، ممکن است با کمک روغن‌های ضروری سرم ضد پیری خود را ایجاد کنید. روغن‌های ضروری نمی‌توانند چروک‌ها را از بین ببرند، اما می‌توانند به بهبود آن‌ها کمک کنند. آن‌ها همچنین ممکن است باعث افزایش کلاژن شوند،  سلول‌های پوستی را ترویج کنند و از آسیب زیست محیطی محافظت کنند.

 

 پایه آنتی اکسیدان را انتخاب کنید

 

شما ممکن است بدانید که غذا‌های غنی از آنتی اکسیدان، مانند انواع توت‌ها و سبزیجاتی با برگ سبز، می‌توانند به جلوگیری از بیماری‌های مزمن کمک کنند. این به خاطر اثرات آن‌ها بر رادیکال‌های آزاد است. آنتی اکسیدان‌ها با کنترل فعالیت رادیکال آزاد کار خود را انجام می‌دهند. به نوبه خود، روغن‌های ضروری حاوی آنتی اکسیدان می‌توانند به جلوگیری از اثرات مضر تنش‌های محیطی روزمره مانند آلودگی هوا، نور خورشید و دود کمک کنند.

 

رزماری:

 

این گیاه برای خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی آن شناخته شده است. هنگامی که صحبت از سلامت پوست به میان می‌آید، دفاع طبیعی اکسیداتیو رزماری ممکن است از ایجاد رادیکال‌های آزاد جلوگیری کند. رزماری همچنین با افزایش گردش خون و کاهش التهاب کلی، می‌تواند به پوست شما کمک کند. بیشترین مزایا مربوط به عصاره‌های الکل از برگ‌های این گیاه است.

 

ساعت 10شنبه///روغنی که مانع چروک شدن پوست می شود/نوروپاتی چیست؟/آیا آلزایمر تنها فراموشی می آورد؟/فواید زردچوبه چیست؟

 

روغن دانه هویج:
این سبزی دارای خواص پنهان در دانه‌های خود است. برای مثال، بذر هویج در گذشته به عنوان آرامبخش عضلانی و به عنوان یک روش کاهش قند خون استفاده شده است. مطالعه بر روی اثرات آن در موش‌ها نشان داد که دانه‌های هویج دارای خواص محافظتی کبدی هستند. نویسندگان یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نیز فعالیت‌های آنتی اکسیدانی را در روغن آن نشان دادند.

 

چیزی را انتخاب کنید تا پوستتان صاف و مرطوب بماند

 

زمانی که صحبت از بهبود چین و چروک‌ها به میان می‌آید، رطوبت ممکن است یکی از مهمترین مزایای روغن‌های ضروری باشد. رطوبت به گیر افتادن آب در پوست شما کمک می‌کند. با گذشت زمان، سطح طبیعی رطوبت پوست کاهش می‌یابد. این جایی است که محصولات مرطوب کننده، مانند روغن‌های ضروری، می‌تواند به کمک شما بیاید. پوست آماده شده با مرطوب کننده می‌تواند به سلامت کل آن کمک کند. بعد از اینکه پوست شما تعادل رطوبتی خوبی کسب کرد باید در طول زمان نرم شود. مرطوب نگه داشتن پوست می‌تواند سلول‌های پوستی را بهبود ببخشد و ظاهر چین و چروک‌ها کمتر کند.

 

ساعت 10شنبه///روغنی که مانع چروک شدن پوست می شود/نوروپاتی چیست؟/آیا آلزایمر تنها فراموشی می آورد؟/فواید زردچوبه چیست؟

 

کف پای سوزان  چیست؟

 

حس سوختن در پا‌ها ممکن است به خاطر آسیب به اعصاب پا‌ها ایجاد شود که به آن نوروپاتی نیز می‌گویند. اگرچه بیشتر شرایط پزشکی می‌توانند باعث ایجاد پای سوزان شوند، اما دیابت شایع‌ترین دلیل برای ایجاد چنین شرایطی است. بیشتر درمان‌های مرتبط با پای سوزان بر روی پیشگیری از آسیب‌های بعدی به اعصاب و کاهش درد تمرکز دارند.

 

علت ایجاد پای سوزان:
در بیشتر موارد نوروپاتی دلیل اصلی پای سوزان است. الیاف عصبی آسیب دیده می‌توانند فعالیت زیادتری داشته باشند و این حس را ایجاد کنند. اگرچه هیچ زخمی وجود ندارد، اما اعصاب آسیب دیده سیگنال‌های درد را به مغز می‌فرستند. در بیشتر افرادی که با نوروپاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، اعصاب پا در ابتدا آسیب می‌بیند. این افراد اغلب سوزن سوزن شدن و بی حسی در پا‌ها را نیز تجربه خواهند کرد.

 

بیشتر افراد در مورد اینکه پاهایشان به لمس حساس است شکایت می‌کنند. دیابت و سوء مصرف الکل شایع‌ترین دلیل ایجاد نوروپاتی در پاهاست. سایر شرایط پزشکی نیز می‌توانند نوروپاتی یا حس سوزش در پا‌ها را ایجاد کنند. این شرایط عبارتند از: بیماری مزمن کلیوی، نورپاتی الیاف کوچک، کمبود ویتامین‌ها ویتامین B۱۲، فولات و در، برخی از موارد ویتامین B۶، سوء مصرف الکل، سطح پایین هورمون‌های تیروئیدی، بیماری لایم، ایدز/HIV، پلی نوروپاتی آمیلوئید عوارض جانبی دارو‌ها همچون دارو‌های شیمی درمانی، اوردوز ویتامین B۶، دارو‌های مرتبط با ایدز، آمیودارون، ایزونیزید، متفورمین، اریتروملاژیا، مسمومیت فلزات سنگین (سرب، جیوه و آرسنیک)، واسکولیت (التهاب رگ‌های خونی)، سارکوئیدزاست.

 

ساعت 10شنبه///روغنی که مانع چروک شدن پوست می شود/نوروپاتی چیست؟/آیا آلزایمر تنها فراموشی می آورد؟/فواید زردچوبه چیست؟

 

علاوه بر نوروپاتی، عفونت‌ها و التهاب پا نیز می‌تواند باعث ایجاد حس سوزش در پا‌ها شود. رایج‌ترین این شرایط پای ورزشکاران است که ، پوست به خاطر وجود قارچ عفونت می‌کند. بیماری شریان محیطی (PAD) نیز باعث ایجاد پای سوزان می‌شود.

 


آلزایمر درمان مشخصی ندارد

زمانی که مادر یا پدر شما به یک سن خاص می‌رسند ممکن است به راحتی مواردی را فراموش کنند. در برخی از موارد آن‌ها ممکن است به درستی ندانند که کلید یا عینک خود را کجا گذاشته اند. تمامی این موارد نشانه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد و آن هم احتمال ابتلای این افراد به بیماری آلزایمر است.  اگرچه بیماری آلزایمر درمان مشخصی ندارد، اما افرادی که در خانواده خود چنین بیمارانی را دارند نباید نا امید بشوند. تشخیص اولیه بیماری آلزایمر می‌تواند به درمان کمک کند و شرایط را تا حد زیادی بهبود ببخشد. در چنین مواردی می‌توان خیلی سریع‌تر به درمان نشانه‌ها و کنترل آن‌ها توجه کرد.

 

ساعت 10شنبه///روغنی که مانع چروک شدن پوست می شود/نوروپاتی چیست؟/آیا آلزایمر تنها فراموشی می آورد؟/فواید زردچوبه چیست؟

 

 یکی از مهم‌ترین و شایع‌ترین نشانه‌های آلزایمر از دست دادن حافظه است که می‌تواند زندگی روزمره فرد را مختل سازد.از دست دادن حافظه نیز اشکال مختلفی دارد. برخی از افراد در یک مکان یا زمان خاص احساس سردرگمی می‌کنند، در برنامه ریزی مشکل دارند، با کلمات دچار چالش می‌شوند، قضاوت درستی ندارند و نشانه‌های رفتاری خاصی از خود بروز می‌دهند. اما باید به خاطر داشته باشید که آلزایمر نشانه‌های اولیه دیگری دارد که کمتر شناخته شده است و ربطی به از دست دادن حافظه ندارد. اگر تغییر در بهداشت یا ظاهر شخص، بی علاقگی، اضطراب و افسردگی و یا تغییر در بینایی را مشاهده کردید؛ بهتر است آنها را نزد پزشک متخصص ببرید.

 

خواص چای زردچوبه چیست؟

 

چای زردچوبه یک نوشیدنی ساخته شده با استفاده از ریشه زرد چوبه و یا پودر زردچوبه است. زردچوبه در یک فنجان آب داغ حل می‌شود که به افزایش طعم و مشخصات ماده مغذی محصول نهایی کمک می‌کند. چای زردچوبه می‌تواند با مواد دیگری از جمله فلفل، لیمو، عسل، زنجبیل و… ترکیب شود. نوشیدن چای زردچوبه نه تنها راهی ساده و موثر برای اضافه کردن زردچوبه به رژیم غذایی شماست، بلکه خوش مزه است و فواید سلامتی بسیار زیادی دارد. چای زردچوبه؛ التهاب  و دردمفاصل، عملکرد ایمنی بدن، قند خون، وزن و سطح کلسترول را کاهش می‌دهد.
ساعت 10شنبه///روغنی که مانع چروک شدن پوست می شود/نوروپاتی چیست؟/آیا آلزایمر تنها فراموشی می آورد؟/فواید زردچوبه چیست؟

 

انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر