1399/12/10
salamup.ir
nashrkhabar.ir

جزئیات استعلام متقاضیان دریافت یارانه معیشتی/ چطور درخواست دریافت یارانه معیشتی دهیم؟

4 آذر 1398 کد خبر : 9886111639

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد حذف یارانه نقدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به سوالات برخی از مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان، توضیحاتی را ارائه داد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر فقدان سیم کارت به نام سرپرست خانوار در برخی موارد، برای اعلام تقاضا دریافت یارانه حمایت معیشتی، بیان کرد: در صورتی که در کشور موارد استثنا وجود داشته باشد و فردی به علت کهولت سن تلفن همراهی در اختیار نداشته باشد نزدیکان و بستگان وی باید با مدارک هویتی وی با خرید یک سیم کارت نسبت به استعلام و یا اعلام تقاضا برای دریافت یارانه معیشتیاقدام کند.

یارانه معیشتی افرادی که سیم کارت به نام ندارند چطور ارزیابی می شود؟

یاانه

او در پاسخ به این سوال که آیا این روند مورد سو استفاده قرار نمی گیرد؟ بیان کرد: ملاک این است که سیم کارت به نام  فرد سرپرست باشد که مرجع رسمی موضوع دریافت یا عدم دریافت یارانه معیشتی را به وی اطلاع رسانی کند، این اتفاق تنها برای استعلام رخ می دهد، در سایر مراحل نظیر احراز هویت به حضور فرد نیاز است.

بیشتر بخوانید: سوالات خود درباره یارانه حمایتی و معیشتی را از ما بپرسید

این مقام مسئول ابراز کرد: بیش از جمعیت کشور سیم کارت داریم، در نتیجه به نظر می رسد وجود افراد این چنینی بسیار کم رخ دهد.
 
جدیدترین جزئیات در خصوص استعلام تقاضیان دریافت یارانه معیشتی/ افرادی که سیم کارت بنام ندارند چطور تقاضای دریافت یارانه معیشتی کنند؟
 

اول دی زمان مراجعه به پلیس + ۱۰ برای اعلام دریافت یارانه نقدی حاصل از هدفمندسازی

میرزایی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه زوج‌های جوانی که از خانواده جدا شده و حتی یارانه نقدی آن‌ها قطع شده است و هم اکنون نیز مبلغ یارانه معیشتی را هم دریافت نکرده اند، گفت:هم اکنون در پی بررسی متقاضیان یارانه معیشتی هستیم و برای ثبت نام یارانه نقدی حاصل از هدفمند سازی متعاقبا اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما قرار بر این است کسانی که یارانه اشان قطع شده و خود را مستحق دریافت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌دانند در اول دی امسال به پلیس + ۱۰ مراجعه و ساختار خانوار خود را اعلام کنند تا در سیستم پرداخت یارانه نقدی قرار بگیرند. بعد به شعبات بانکی مراجعه و حساب بانکی معرفی می‌کنند تا در مسیر بررسی قرار بگیرند.

او ادامه داد: این موضوع در خصوص یارانه نقدی حاصل از هدفمندی است و موضوع یارانه معیشتی متفاوت است.

سخنگوی ستاد حذف یارانه نقدی اظهار کرد: این افراد (کسانی که یارانه آن‌ها قطع شده است اعم از زوج‌های جوان) در صورتی که یارانه حمایت معیشت خود را دریافت نکرده اند تنها راه استفاده از کد دستوری *۶۳۶۹# است. این افراد کد ملی سرپرست خانوار‌های خود را در سیستم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌کنند تا مورد بررسی قرار گیرند.

میرزایی تاکید کرد: توجه داشته باشید شماره تلفن همراهی که در سیستم اعلام تقاضا برای دریافت سبد معیشتی می‌کند باید به نام سرپرست خانوار و مطابق با کد ملی باشد. نتیجه استعلام ظرف مدت ۲۴ ساعت به متقاضی اعلام می‌شود.
 
همچنین میرزایی در خصوص اختلاف حدود ۱۶ میلیون نفری میان یارانه‌بگیران و مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی که تا شب گذشته بسته خود را دریافت کرده‌اند نیز کسانی که یارانه‌بگیر بودند و در لیست سه دهک بالای درآمدی قرار نداشتند، در لیست مشمولانطرح حمایت معیشتی قرار گرفته‌اند که حدود ۶۰ میلیون نفر برآورد شده‌اند؛ بنابراین ۲۵ میلیون نفر از ایرانیان مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.
 
انتهای پیام/


اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر