1397/10/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

بابک زنجانی در فساد، یک پدیده است/فاضل لاریجانی تحت تعقیب است

14 بهمن 1392 کد خبر : 988611465

به نقل از قم فردا، احمد توکلی در سومین شب از مراسم جشن بزرگ انقلاب با موضوع "چالش های انقلاب اسلامی در مبارزه با فساد اقتصادی " که به همت شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم در مسجد اهل بیت این شهر برگزار گردید، اظهار داشت:یکی از بزرگترین تهدیداتی که انقلاب و نظام را تهدید می کند و تا کنون با آن به صورت جدی برخورد نشده، بحث فساد است.

وی با اشاره به جنگ های که در دوران حکومت 5 ساله حضرت علی (ع) رخ داد، گفت: کفار به این خاطر با حضرت علی (ع) جنگیدند چون ایشان قصد گرفتن حق مردم از فاسدان زمان را داشت.

این نماینده مجلس با بیان این که هدف ما از انقلاب این بود که گوشه از انقلاب مهدی موعود را به جهانیان نشان دهیم، افزود:فساد یکی از موانع اصلی در رسیدن به این هدف است و به طور کل طبیعت فساد، براندازی است.

وی مبارزه با فساد در برخی از کشورهای خارجی را بسیار بالاتر و بهتر از ایران دانست و ابراز داشت: هم اکنون در کشورهای که سکولار هستند و سیاست را از دین جدا می دانند، در برخورد با مفسدان از ما بسیار جلوتر و بهتر عمل می کنند.

توکلی با بیان این موضوع که پروسه کشف و اثبات فساد یک پروسه دشوار و زمان بر است، تاکید کرد: عزم جدی قوه قضائیه برخورد با مفاسد اقتصادی است اما باید به  مسئولان برای بررسی و مجازات مجرمان وقت کافی و  لازم داده شود.

وی در ادمه فساد را عامل از بین بردن آبروی دین دانست و ابراز داشت:طبق فرمایش حضرت علی (ع) اگر به دنبال منافع خود، بستگان و هم جناحی ها و گروه های حامی خود نباشیم قطعا فسادی در جامعه رخ نمی دهد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، در تعریف فساد گفت: سوء استفاده از قدرت عمومی برای مقاصد خصوصی تعریف بین المللی از فساد است که نشان می دهد هرگونه استفاده نامناسب و خلاف قانون از قدرت عمومی مشکل ساز می شود.

وی فساد را ضد اقتصاد عنوان کرد و خاطر نشان کرد:در کشوری که فساد سیاسی و اقتصادی وجود داشته باشد،در آن کشور نظام وابسته سالاری جایگزین نظام شایسته سالاری خواهد شد و در نتیجه کاهش تولیدی ملی را رقم خواهد زد.

توکلی از افزایش فساد به عنوان عامل اصلی کاهش سرمایه گذاری نام برد و ادامه داد: بر اساس گزارشی که بانک جهانی در سال های اخیر منتشر کرده است، آمارها نشان می دهد در کشورهای که فساد مالی زیاد و البته قابل پیش بینی نیست درصد تولید ملی رقم بسیار ناچیزی را در اقتصاد آن ها دارد.

وی مبارزه با فساد را ناممکن ندانست و تاکید کرد:مبارزه با مفاسد اقتصادی امکان پذیر است در صورتی که در این زمینه عزم جدی داشته باشیم و سلیقه برخورد نکنیم.

این نماینده مجلس بروز برخی اتفاقات را خجالت آور دانست و گفت:این در خور ما نمایندگان مجلس نیست که با حضور در دفتر وزیر برای پس گرفتن امضای خود در پای برگه استیضاح قیمت تعیین کنیم.

وی ضمن تقدیر از آیت الله آملی لاریجانی در مبارزه با مفاسد اقتصادی و دستگیری بابک زنجانی، اظهار داشت:بابک زنجانی در زمینه فساد رکورد شکن و یک پدیده است که با توجه به گستره فساد خود در زمینه های مختلف،باید از شرم در سیل جاری شود.

در ادامه این مراسم توکلی در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده مرتضوی و فاضل لاریجانی،گفت:پرونده مرتضوی که در دست رسیدگی است و محکومیت های از جمله سلب صلاحیت دائمی قضاوت برای وی صادر شده است و در خصوص آقای لاریجانی هم طبق اطلاعاتی که بنده دارم وی تحت تعقیب است.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر