1397/03/06
salamup.ir
nashrkhabar.ir

حکم سنگین فیفا علیه بارسلونا

12 فروردین 1393 کد خبر : 988611916

رییس فدراسیون فوتبال آلمان از جریمه نقدی و محرومیت 2 ساله باشگاه بارسلونا در امر نقل و انتقالات توسط فیفا به خاطر رعایت نکردن حقوق بازیکنان کم سن و سال حمایت کرد.

ولفگانگ نیرس باخ تصمیم اعلام شده فدراسیون جهانی فوتبال در مورد نقض حقوق نقل و انتقالات بازیکنان خردسال و نوجوان توسط بارسا را مثبت ارزیابی کرد.

 

وی گفت: بدون بحث در نظر گرفتن این مسئله که حکم مذکور مربوط به چه باشگاهی است، من از توجه و حمایت فیفا در حقوق مربوط به کودکان و نوجوانان فوتبالیست حمایت و استقبال می کنم.

 

وی ادامه داد: فکر می کنم عاقبت قدمی جدی در زمینه حمایت از بازیکنانی که کمتر از 18 سال دارند، با این حرکت برداشت. فکر می کنم درکل اقدام و نشانه ای صحیح بود.

 

این اظهارات ساعتی پس از انتشار حکم فیفا علیه کاتالان ها عنوان شد. بر همین اساس فدراسیون بین المللی فوتبال بارسلونا را به مدت 2 فصل از خرید یا واگذاری بازیکن در سطح ملی و بین المللی محروم کرد. فیفا با این رای در اصل عنوان کرد بارسا در سال های 2009 تا 2013 حداقل در 10 مورد در جذب بازیکنان خردسال و نوجوان قوانین را رعایت نکرده است.

 

از این رو حتی موظف به پرداخت 370 هزار یورو جریمه نقدی شده اند. همچنین فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز به خاطر آگاهی از نقل و انتقالات خلاف قانون در بارسا، به مبلغ 410 هزار یورو جریمه شده است.

 

در حکم دو صفحه ای عنوان شده است:برای فیفا محرز شده که فدراسیون فوتبال اسپانیا و بارسلونا در سال های 2009 تا 2013 مفاد نقل و انتقالات بین المللی را رعایت نکردند و به قوانین موجود در جذب بازیکنان کم سن احترام نگذاشتند.
تگها: حکم سنگین فیفا علیه بارسلونا

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر