1398/03/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

فکر می‌کنید باهوش هستید؟

2 مرداد 1393 کد خبر : 988612850

معاون دانشکده علوم پزشکي ساوه: فروش داروي دست ساز در عطاري ها ممنوع است

ساوه- ايرنا- معاون دارو و درمان دانشکده علوم پزشکي ساوه گفت: تنها داروخانه ها حق فروش دارو دارند و فروش داروي دست ساز در عطاري ها ممنوع است.

 

?ناصر عباسي دزفولي? روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: از آنجا که داروهاي دست ساز به دور از هرگونه اصول علمي ساخته مي شوند، ممکن است عوارض متعددي براي مصرف کنندگان به وجود آورند.

 

وي با بيان اين که عطاري ها تنها اجازه فروش گياهان دارويي و عرقيات گياهي را دارند، اظهار کرد: برخي از عطاري ها به طور غيرقانوني و با سوء استفاده از باورهاي مردم در مورد اثربخشي داروهاي گياهي اقدام به فروش داروهاي غيرمجاز و تجويز غيرقانوني مي کنند.

 

وي گفت: بيشتر صاحبان عطاري ها فاقد تحصيلات مرتبط بوده و اطلاعات کافي در مورد گياهان دارويي ندارند.

 

عباسي دزفولي ادامه داد: در برخي عطاري ها وضعيت بهداشتي نامناسب و شرايط نگهداري و بسته بندي غير استاندارد مشاهده مي شود و برخي از صاحبان آنان اقدام به تهيه ترکيبات دارويي بر مبناي کتب طب سنتي مي کنند.

 

وي با اشاره به اين که فرآورده هاي ترکيبي عرضه شده در عطاري ها از استانداردهاي لازم ساخت دارو برخوردار نيستند، افزود: نصب تبليغات مانند لاغري و کاهش وزن بدون عوارض و ترک اعتياد بر روي سردرب برخي عطاري ها ديده مي شود.

 

به گفته وي، براي جلوگيري از تخلفات و موارد تقلب، لزوم اهميت ساماندهي عطاري ها ضروري است و دانشکده علوم پزشکي ساوه با تشکيل کميته نظارت، ساماندهي آنها را در برنامه کاري قرار داده است.

 

معاون دارو و درمان دانشکده علوم پزشکي ساوه بيان کرد: تبليغات گسترده اين مراکز در خصوص لاغري، چاقي، رفع بيماري هاي پوستي و ... موجب شده تا برخي مردم مشتري اين مراکز شوند.

 

هم اکنون 14 باب عطاري در ساوه بطور مجاز فعاليت مي کنند.

 ++

++

+++شما چگونه هستید؟ آیا دیگران شما را باهوش می‌دانند؟ خودتان نسبت به خود چه نظری دارید؟ اگر ویژگی‌های زیر را دارید باید گفت بله، شما فرد باهوشی هستید.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، در دنیای رقابتی امروز اگر می‌خواهید زندگی خوب و باکیفیتی داشته باشید باید رفتار هوشمندانه‌ای از خود نشان دهید. هر قدر باهوش‌تر باشید راحت‌تر زندگی می‌کنید.

 

شما چگونه هستید؟ آیا دیگران شما را باهوش می‌دانند؟ خودتان نسبت به خود چه نظری دارید؟

 

به گزارش جام جم، اگر ویژگی‌های زیر را دارید باید گفت بله، شما فرد باهوشی هستید.

 

تصمیم‌گیری سریع

 

یک فرد باهوش در موقعیت‌های مختلف بسرعت تصمیم‌های درست می‌گیرد. در حقیقت با درک سریع روابط و بینش صحیح خود بسرعت تصمیم‌گیری‌های عاقلانه‌ای می‌گیرد.

 

خودشناسی

 

افراد باهوش به تمام زوایای وجود خود واقف هستند و نقاط قوت، ضعف شخصیت و همچنین ارزش‌های خود را بخوبی می‌شناسند. بزرگی می‌گوید: «کسی که دیگران را می‌شناسد عاقل است، اما کسی که خودش را می‌شناسد باهوش و زیرک است». آنها می‌دانند تا زمانی که خود را بخوبی نشناسند نمی‌توانند در زندگی موفق باشند.

 

اندیشه صحیح

 

کسی که باهوش است هرگز تجربه بدی را دوبار تکرار نمی‌کند و از گذشته خود درس می‌گیرد. او به سرعت می‌فهمد که چه چیزی کارکرد درست دارد و چه چیزی درست پیش نمی‌رود و قبل از این‌که دست به کاری بزند بخوبی درخصوص آن فکر می‌کند و همچنین وقتی کاری را انجام می‌دهد به نتایج آن کاملا فکر می‌کند تا مشکلات احتمالی را ارزیابی کند.

 

خلاقیت

 

افراد باهوش در هر شرایطی که باشند ایده‌های جدید و افکار نو دارند و برای انجام هرکاری روشی خلاقانه به کار می‌برند. آنها مشتاق پیشرفت هستند و در خصوص اطلاعاتی که در زمینه‌های مختلف به​دست می‌آورند و همین‌طور مردم اطراف خود با دقت فکر می‌کنند و همیشه در برابر افکار افراطی و بدون انعطاف، مقاومت از خود نشان می‌دهند و عقاید جدیدی مطرح می‌کنند.

 

روشنفکری

 

افراد باهوش به هر موضوعی از جنبه‌های مختلف می‌نگرند و معمولا توانایی دیدن افق‌های دور هر موضوعی را دارند. چیزی که بیشتر مردم قادر به انجامش نیستند. آنها به این جمله معتقدند: «ذهن درست مانند یک چتر نجات می‌ماند و فقط زمانی خوب کار می‌کند که باز شده باشد.» این افراد هرگز از مسائل متناقض دوری نمی‌کنند و برایشان جالب نیز است، زیرا مسائل متناقض جنبه‌های مختلف موضوعی را جلوی دید می‌گذارد.

 

احساس مسئولیت

 

افراد باهوش به سرعت به فرصت‌های به دست آمده و مردم اطراف خود واکنش نشان می‌دهند. عمل و عکس‌العمل آنها بسیار سریع است و توجه به نیازهای خود و اطرافیان‌شان و احساس مسئولیت در قبال آنها اولین اولویتشان است.

 

تدبیر

 

افراد باهوش می‌دانند مجبور نیستند در مورد همه چیز آگاهی داشته باشند، اما می‌دانند هر زمان به اطلاعاتی نیاز داشته باشند باید کجا دنبال آن بگردند. آنها به هر منبع و آموزشی که مورد نیازشان باشد به سرعت دست می‌یابند. شبکه‌ای از دوستان آگاه در زمینه‌های مختلف دارند و هرگز در زمینه دریافت اطلاعات در نمی‌مانند.

 

تقویت مغز

 

افراد باهوش، باهوش می‌مانند برای این‌که همیشه در حال یادگیری هستند. آنها دائما در حال یاد گرفتن مهارت‌های جدید، اعتقادات و باورهای تازه هستند. مغز آنها لحظه‌ای را بدون یادگیری سپری نمی‌کند.

 

شوخ طبعی

 

افراد باهوش زندگی را بیش از حد جدی نمی‌گیرند. آنها اهمیت یک موضوع جالب و خنده‌دار در موضوعات روزمره زندگی را بخوبی می‌دانند.

 

ریسک کردن

 

از آنجا که این افراد همیشه دوست دارند روش‌های جدیدی را در انجام کارهایشان اعمال کنند، بنابراین ممکن است گاهی با شکست روبه‌رو شوند و آنها با علم این مساله باز هم قبول خطر کرده و هوشمندانه این خطر را به یک فرصت یادگیری تبدیل می‌کنند.

 

اعتماد به نفس

 

آنها قبل از هر کس دیگر به خودشان اعتماد دارند و هرگز برای تصمیم‌گیری مدام از دیگران نظر نمی‌خواهند و به افکار خودشان اعتماد کافی دارند.

 

قلم و کاغذ

 

افراد باهوش ترفندها و مهارت‌های داشتن یک زندگی خوب را بسرعت آموخته و برای خود برنامه‌ای دقیق دارند و اهداف زندگی را در جایی یادداشت کرده و هرگز به دست فراموشی نمی‌سپارند.

 

سودآور

 

افراد باهوش از سیستم مدیریت زمان و سازمانی بهترین بهره را برده و علاوه براین‌که خود از مزایای آن فایده می‌برند، موجب پیشرفت سازمانی می‌شوند که برای آن کار می‌کنند و آنها همیشه وظایف مهم روزمره‌شان را بسرعت انجام می‌دهند.

 

تشخیص صحیح

 

افراد باهوش می‌توانند انگیزه‌های دیگران را بلافاصله درک کنند و تشخیص دهند که چه کسی مناسب دوستی است. بنابراین در انتخاب افرادی که با آنها مراوده دارند، دقت کرده و همیشه با افراد دارای اخلاق خوب و کیفیت ارزشی بالا ارتباط برقرار می‌کنند.

 

خواندن، خواندن و بازهم خواندن

 

آنها همیشه با خواندن کتاب، مجله و مقالات مختلف در حال افزایش قدرت مغزشان هستند، چیزی که می‌تواند برای پیشرفت‌شان مفید باشد. درضمن می‌دانند چگونه اطلاعات مناسب را حفظ کرده و بقیه را رها کنند.

 

یادگیری

 

علاوه بر این‌که اهمیت یادگیری را بخوبی می‌دانند و همیشه در حال یادگرفتن هستند می‌دانند که باید آموخته‌های خود را نیز در اختیار دیگران نیز قرار دهند. آنها با آموزش دیگران می‌توانند فعالانه در مورد مباحث ارائه‌شده صحبت و تحقیق کرده و موضوع مطرح‌شده را نیز بهتر درک کنند. با این اوصاف خودتان را باز هم باهوش می‌دانید؟
تگها: باهوش, ساوه, عطاري, دارند, دانشکده, پزشکي

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر