1399/04/12
salamup.ir
nashrkhabar.ir

داعش وزیر اطلاعاتش را اعدام کرد

31 مرداد 1393 کد خبر : 988612977

گروه تروریستی داعش مسئول امنیتی این گروه با نام "ابوعبیده المغربی" که به مثابه رئیس سازمان اطلاعات این گروه به شمار می آمد را اعدام کرد.

 

 داعش اعلام کرد که این فرد با سازمان های اطلاعاتی غربی در تماس بوده و برای آن ها جاسوسی می کرده است. هیات تشکیلات تروریستی داعش بعد از اثبات اتهامات این فرمانده برجسته داعش حکم اعدام وی را صادر کرد و هیچ تصویر فیلمبرداری شده ای از عملیات شلیک به سمت وی منتشر نشده است.

 

منابع مختلف داعش در سایت توئیتر اعلام کردند که ابوعبیده برای ترور ابوخالد السوری یکی از رهبران برجسته تشکیلات القاعده برنامه ریزی می کرده است.

 

ابوعبیده قرار بود از طریق یک انفجار گسترده مقر ابوخالد السوری را در چند ماه گذشته مورد هدف قرار دهد. ابوعبیده یکی از رهبران برجسته امنیتی تشکیلات داعش در سوریه و راس هرم امنیتی آن در مناطق اطراف حلب که کنترل آن به دست داعش است به شمار می آمد.

 

وی همچنین فعالیت های طولانی در زمینه های اطلاعاتی داشته است. منابع آگاه اعلام کردند که ابوعبیده با سازمان اطلاعات انگلیس در تماس بود.
تگها: تشکیلات, اعلام, امنیتی, سازمان, کردند, تروریستی, السوری, رهبران, منابع, اعدام, اطلاعات, اطلاعاتی, مناطق, گذشته, گسترده, سوریه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر