1398/09/24
salamup.ir
nashrkhabar.ir

تظاهرات تاریخی ضد نتانیاهو و اسراییل

16 اسفند 1393 کد خبر : 988613805

هزاران نفر از اسرائیلی‌ها شنبه‌ شب به دعوت سران احزاب مخالف، در تل‌آویو تجمع کرده و همراه با رئیس سابق سرویس جاسوسی اسرائیل، علیه نخست‌وزیر این رژیم شعار دادند.

 

 دانا، شنبه شب هزاران نفر از مخالفان بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی، با حضور در یکی از میادین اصلی تل‌آویو، علیه وی شعار دادند.

در این تجمع که به دعوت احزاب مخالف صورت گرفته، «معیر داگان» که تا ابتدای سال 2011 و تحت نظر نتانیاهو ریاست سرویس جاسوسی اسرائیل، موساد، را بر عهده داشت، سخنران اصلی است.

داگان روز پنج‌شنبه در مصاحبه با کانال 2 تلویزیون رژیم‌صهیونیستی، سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا را «مزخرف» خوانده و به شدت به انتقاد از سیاست‌های نخست‌وزیر اسرائیل پرداخت.

وی در سخنرانی امشب نیز گفت سیاست‌های نتانیاهو موجب شده تا اکنون «اسرائیل با بزرگترین بحران تاریخ خود مواجه باشد.»

به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، وی همچنین گفت: «هیچ‌کس منکر این نیست که برنامه هسته‌ای ایران یک تهدید است، اما راه مقابله با آن، این نیست که با ایالات متحده گلاویز شویم.»

تظاهرات امشب در حالی برگزار می‌شود که تا انتخابات پارلمانی رژیم‌صهیونیستی، کمتر از دو هفته زمان باقی مانده است.

نظرسنجی‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد ائتلاف دو حزب چپ و میانه کارگر به رهبری «اسحاق هرتزوگ» و «هاتنوعا» به رهبری «زیپی لیونی» و ، که هر دو از وزرای اخراجی هستند، با حزب راستگرای «لیکود» به رهبری نتانیاهو، رقابتی شانه به شانه دارند و ممکن است نتانیاهو که به امید کاهش تنش در کابینه انتخابات زودهنگام اعلام کرد، نخست‌وزیری را از دست بدهد.

سازمان‌دهندگان تظاهرات امشب، که با شعار «اسرائیل خواستار تغییر است» برگزار شده، می‌گویند تا 30 هزار نفر در این تجمع شرکت می‌کنند. تصاویر منتشر شده از حضور گسترده در این تجمع حکایت دارد.
تگها: نتانیاهو, نخست وزیر اسرائیل, تظاهرات تاریخی ضد نتانیاهو و اسراییل, رژیم صهیونیستی،, رییس سابق سرویس موساد, نارخبر ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر