1399/04/12
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دستگیری تیم‌های مرتبط با داعش توسط وزارت اطلاعات

8 خرداد 1394 کد خبر : 988614389

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود خطاب به مردم اظهار داشت: به لطف خدا با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی، قضایی، نظامی و امنیتی و با اشراف فراگیر اطلاعاتی، دشمن در چنگ جمهوری اسلامی است و هرجا که به سمت توطئه‌ای رفته‌اند، تحت اشرافت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی بوده‌اند.

 

علوی ادامه داد: اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان نقطه کور ندارد و همه جا دشمن تحت اشراف اطلاعاتی فرزندان شما در سنگر مجاهدت خاموش و سربازی گمنام است.

 

وی تأکید کرد:‌روزی نیست که توطئه‌ای از سوی دشمن توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و خنثی نشود و زیر ضربه نرود؛ تا کنون از سخنرانی قبلی بنده در این مکان از سال گذشته ده‌ها توطئه خنثی شده و تروریست‌ها به کیفر جنایات خود رسیده‌اند.

 

وی ادامه داد: در روز قدس سال گذشته توطئه عملیات انتحاری در راهپیمایی راهپیمایان روز قدس در شیراز و زاهدان کشف و نفرات آن دستگیر شدند و برخی از آنها نیز به هلاکت رسیدند.

 

علوی خاطرنشان کرد: در رسانه‌ها آمده بود که یک گروهک تروریستی در جنوب شرق کشور یک شمشیرباز بین‌المللی را برای اخاذی به گروگان گرفته بودند اما با برنامه‌های اطلاعاتی هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان(عج) این گروه شناسایی و به زیر ضربه رفت و آن شمشیرباز بین‌المللی آزاد شد و در تخلیه اطلاعاتی مشخص شد که این گروهک تروریستی برنامه چندین عملیات انفجاری در مشهد مقدس را در برنامه خود داشت که تمام تجهیزات و وسایل بمب سازی آنها کشف و ضبط شد.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه عبدالرئوف ریگی برادر عبدالمالک ریگی، دامادش و تیمی که شهید ماموستا،‌شیخ‌الاسلام نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان را به شهادت رسانده بودند با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام شناسایی و منهدم شدند، گفت: عناصر تکفیری که قصد مسموم کردن غذای یکی از هیأت‌های بزرگ تهران را داشتند شناسایی و زیر ضربه قرار گرفتند و از این رو امکان تحقق توطئه پیدا نکردند.

 

وی ادامه داد: عناصر تکفیری و تروریستی که برنامه سرقت مسلحانه در تهران و انفجار بمب در حرم حضرت معصومه(س) در قم را داشتند شناسایی شده و زیر ضربه قرار گرفتند.

 

علوی خاطرنشان کرد: هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با داعش یکی با دیگری کشف و امکانات آنها ضبط و نفرات آنها زیر ضربه قرار گرفتند و می‌بینید که با تمام مساعدتی که از طرف سرویس‌های دشمن می‌شوند که یک گوشه‌ای از جمهوری اسلامی را به نا امنی بکشند موفق نشده‌اند و این یک امر تصادفی نیست.

 

وزیر اطلاعات همدلی و همزبانی همه دستگاه‌های قضایی، اطلاعاتی و امنیتی را عامل خنثی‌سازی این توطئه‌ها دانست و افزود: چندین عملیات بر یک جریان ضد انقلابی و تروریستی در غرب کشور صورت گرفت و نفرات مؤثر آنها به هلاکت رسیدند.

 

وی اضافه کرد: اخیراً شنیده شد که سردسته گروهک تروریستی انصارالفرقان به نام هشام عزیزی معروف به ابوحفص بلوچی که نفرات زیادی برای عملیات انتحاری آماده کرده بودند در جنوب شرق کشور زیر ضربه قرار گرفت و نفرات آنها در استان‌های مختلف شناسایی شدند و همه آنها زیر ضربه قرار گرفتند.

 

علوی یادآور شد: گروهک تروریستی که چندین معلم را در بلوچستان و چندین بسیجی را در 22 و 16 بهمن سال گذشته به شهادت رسانیده بود شناسایی و زیر ضربه قرار گرفت، همچنین 350 کیلوگرم مواد منفجره از آنها کشف و ضبط شد و امکان عملیاتی بمب‌گذاری نیز از آنها سلب شد. 

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تروریست‌هایی که با یک عملیات ناجوانمردانه چادر خدماتی نیروی انتظامی را در حمیدیه استان خوزستان هدف قرار داده بودند و سه تن از این عزیزان را به شهادت رسانده بودند و دو تن را نیز زخمی کردند در مدت کمتر از 10 روز شناسایی و دستگیر شدند، گفت: در حال حاضر آنها در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته‌اند.

 

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات در آزادسازی چهار سرباز عزیزی که به گروگان گرفته شده بودند نقش اساسی را ایفاء کرد و در شناسایی پیکر شهید دانایی‌فر یکی از این سربازان و انتقال آن به کشور و تحویل به خانواده شهید اقدام اساسی را انجام داد.

 

علوی گفت: دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در یمن که توسط تروریست‌ها به گروگان گرفته شده بود، به لطف پروردگار آزادسازی او که نیازمند عملیات پیچیده اطلاعاتی است با همت سربازان گمنام آزاد شد. از این رو اینها تنها گوشه‌ای از عملیاتی بود که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) و همکاری دستگاه‌های نظامی و انتظامی انجام شده و وزارت اطلاعات را به مظهر القاء رعب در دل دشمنان تبدیل کرده است.

 

وزیر اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد: ما اطمینان می‌دهیم که وزارت اطلاعات با اشراف فراگیر خود حرکات دشمن را زیر نظر دارد و هرجا که دشمن قصد توطئه‌ای داشته باشد باز شکاری وزارت اطلاعات بر آنها فرود آمده و آنها را در چنگال قدرتمند خود می‌گیرد و از این طریق امکان هر توطئه‌ای را از آنها صلب خواهد کرد، لذا امیدواریم این خدمات دل امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری را شاد و بستر را برای ظهور حضرت فراهم کند.

 
تگها: سخن وزیر اطلاعات, نارخبر ساوه, شناسایی داعش در ایران, سربازان گمنام

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر