1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

هشدار طالبان به داعش: به افغانستان نیایید

30 خرداد 1394 کد خبر : 988614576

طالبان در این پیام افزود : طالبان هرگز اجازه هیچ گونه فعالیت جهادی تحت لوای دیگر گروه ها را در خاک افغانستان نخواهد داد و در صورتی که افراد مرتبط با داعش مشکلاتی را برای طالبان در افغانستان ایجاد کنند ، طالبان نیز ناچار به واکنش خواهد شد.

دانا، اختر محمد منصور از رهبران جنبش طالبان افغانستان در این پیام تشکیل گروه های جهادی جدید را در خاک افغانستان برای اسلام و مسلمانان و داعش زیانبار خواند و مغایر با اصول اسلامی و مسبب تفرقه در جنبش طالبان دانست. 

 

 

طالبان در این پیام افزود : طالبان هرگز  اجازه هیچ گونه فعالیت جهادی تحت لوای دیگر گروه ها را در خاک افغانستان نخواهد داد و در صورتی که افراد مرتبط با داعش مشکلاتی را برای طالبان در افغانستان ایجاد کنند ، طالبان نیز ناچار به واکنش خواهد شد. 

 

طی ماه های اخیر خبرهایی در خصوص تلاش داعش برای باز کردن جای پایی برای خود در افغانستان و جذب نیرو و خبرهایی از کشته شدن شماری افراد مسلح طالبان و داعش در درگیری میان دو طرف منتشر شده است. 

 

دولت افغانستان نیز حضور اعضای داعش را در خاک این کشور تایید کرده و ضمن ابراز نگرانی درباره تهدیدات داعش از وجود طرحی ویژه برای مقابله با این گروه خبر داده است.

 
تگها: هشدار طالبان به داعش, شکست داعش افغانستان, نارخبر ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر