1398/09/15
salamup.ir
nashrkhabar.ir

ماهواره های آمریکا در تیررس موشک های چینی قرار گرفتند

21 آبان 1394 کد خبر : 988615485

دانا - هنوز خطر تنش و درگیری میان چین و آمریکا در دریای جنوبی رفع نشده است که اخبار رسیده از آزمایش یک موشک ساخت چین حکایت دارد که قادر است به راحتی ماهواره های آمریکا را هدف قرار دهد.

ماهواره های آمریکا در تیررس موشک های چینی قرار گرفتند

به گزارش ایرنا، چین پیشتر در سال های 2010 تا 2014 چندین آزمایش موشک ضد ماهواره ای انجام داده است.

آنطور که بررسی ها نشان می دهد موشکی که این بار از مجتمع آزمایش های موشکی «کورلا» در غرب چین پرتاب شده می تواند سامانه های ماهواره ای آمریکا را به راحتی هدف قرار دهد.

به همین سبب پتتاگون گزارش کرده است که در چنین شرایطی که موشک «دونگ نونگ 3» چین ساخته و آزمایش شده است امنیت برای ماهواره های آمریکا از بین رفته است و این کشور در این زمینه در مقابل پکن آسیب پذیر شده است.

نشریه «دیپلمات» گزارش کرده که چین در سال 2014 میلادی نیز موشکی با همین قابلیت ها آزمایش کرد که سومین آزمایش موشکی این کشور از سال 2010 میلادی بود و اخبار آن را مدتی بعد ارتش چین و خبرگزاری «شین هوا» مورد تایید قرار دادند.

گزارش ها حاکی است که این موشک در روزهای آخر ماه گذشته میلادی (اکتبر) پرتاب آزمایشی خود را انجام داده است.

رسانه های گروهی چین مستقیما به این مساله اشاره نکرده اما گفته اند که چین یک فروند موشک رهیگیر دفاعی را مورد آزمایش قرار داده است.

با این وصف روزنامه «مینگ پائو» از هنگ کنگ هم این خبر را منتشر و اعلام کرده که چین با پرتاب این موشک ضد ماهواره فعالیت های فضایی موشکی خود را تکمیل کرده است.

تارنمای «گوانگچا» چین هم اواخر ماه گذشته میلادی در مطلبی نوشت که تحرکاتی در مجتمع و سکوی موشکی غربی چین در منطقه خودمختار سین کیانگ این کشور مشاهده شده است و مدتی بعد از آن بود که روزنامه هنگ کنگی پرتاب را مورد تایید قرار داد.

بر اساس همین گزارش این موشک ها را می توان در رده موشک های مافوق صوت چین که فعالیت های تهاجمی دارند دسته بندی کرد.

چین سال 2007 میلادی گام اولیه را در ساخت و آزمایش این موشک ها زمانی که با یکی از این پرتاب ها ماهواره مستعمل هواشناسی خود را در فضا هدف قرار داد، برداشت.

سال 2010 میلادی این کشور یک موشک ضد ماهواره ای ضد بالستیک را از همین مجتمع «کورلا» در غرب کشور با موفقیت آزمایش کرد.

 
تگها: آزمایش موشکی چین, ماهواره آمریکا, ماهواره های آمریکا در تیررس موشک های چینی, نارخبر ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر