1400/02/02
salamup.ir
nashrkhabar.ir

نامه چهارکشور غربی به شورای امنیت علیه ایران فرار به جلو است/ دولتمردان قاطع تر از قبل پاسخ دهند

11 فروردین 1395 کد خبر : 988616447

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: فرار رو به جلو کشورهای غربی و گرفتن دست پیش برای ادعای نقض برجام توسط ایران، به آن دلیل است که ایران به شدت در حال بررسی و پیگیری نقض ها و بدعهدی های مکرر آمریکا در اجرای برجام است.

دانا؛حمید رضا فولادگردر تحلیل و ارزیابی  خود از نامه ۴کشور غربی(آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان) در شب گذشته به شورای امنیت مبنی بر نقض برجام توسط ایران به دلیل آزمایشات موشکی که  توان حمل کلاهک هسته ای دارد و اصرار بر دفاع و توجیه برخی از دولتمردان از بد عهدی کشورهای غربی اظهار کرد: همانطور که مشخص است این حرکت کشورهای غربی که البته پیش از این هم قابل پیش بینی بود یک فرار رو به جلو است.

 

وی با بیان اینکه  فرار رو به جلو کشورهای غربی و گرفتن دست پیش برای ادعای نقض برجام توسط ایران به آن دلیل است که  ایران به شدت در حال  بررسی و پیگیری نقض ها و بدعهدی های مکرر آمریکا در اجرای برجام  و تعهدات است، گفت: ایران روی عدم  انجام تعهدات کشور های غربی طبق برجام و برداشته نشدن تحریم ها و افزایش تحریم ها درماه های اخیر علیه ایران معترض است.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: تصویب کردن طرح هایی همچون صدور قانون جدید ویزا و به جریان انداختن پرونده های قدیمی قضائی در آمریکا و محکوم کردن جمهوری اسلامی ایران به پرداخت خسارت به قربانیان برخی اقدامات تروریستی در روزهای اخیر علیه ایران همگی مصداق بدعهدی آمریکاییان در برجام است.

 

وی با اذعان به انجام همه تعهدات برجام از سوی ایران و ادامه گستاخی غربیان علی رغم بدعهدی خود گفت: دادن نامه چهار کشور به شورای امنیت علیه ایران  پیش دستی غربیان است که قطعا باید با برخورد قاطع  مسئولان و دولتمردان پاسخ داده شود.

 

رئیس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به  اینکه در برجام ایران هیچ تعهدی در بحث تقویت بنیه دفاعی ایرانی و قدرت موشکی برای تامین امنیت کشور نداده است، تاکید کرد: تقویت بنیه دفاعی ایران جای هیچ مذاکره ای نیست.

 

وی با بیان اینکه البته وزیر امور خارجه  و رئیس جمهور در روزهای گذشته مواضعی را در برابر ادعاهای واهمی غربیان پس از آزمایش موشکی ایران داشته اند گفت: اکنون باید مواضع و پاسخ  های دولتمردان قاطع تر و شفاف تر باشد و پیام ایستادگی  در برابر همه زیاده خواهی های استکبار انعکاس داده شود.

 اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر