1398/12/01
salamup.ir
nashrkhabar.ir

مادر شهید: پسرم شهید شدی بگو یا حسین(ع)

1 مهر 1394 کد خبر : 988615145

مادر شهید منصور صادقیان ساوه, وصیت مادر به شهید

به گزارش نارخبر، عذرا محمدیان مادر شهید والامقام منصور صادقیان در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: پسرم از همان کودکی به کار فنی علاقه داشت و به همین خاطر دیپلم فنی گرفت وقتی سال چهارم را تمام کرد قصد جبهه کرد.

وی با بیان اینکه حتی منتظر نتایج امتحان نشد اظهار کرد: چون ساوه اعزام نداشت برای اعزام قم رفت من هم که نگران بودم با ماشین دیگری دنبالش به قم رفتم وقتی رسیدم جلوی ژاندارمری قم، ازدحام رزمندگان زیاد بود هرچقدر گشتم منصور را نیافتم و با نارحتی ساوه برگشتم که در گاراژ ساوه، آقای مصدقی که فامیل بود با من حال و احوال کرد وقتی فهمید دنبال پسرم رفتم خبر داد منصور را دیده که به ساوه برگشته و نتوانسته اعزام شود.

محمدیان افزود: منصور بار دیگر قم رفت و در لباس سربازی اعزام شد 40 روز آموزشی قزوین بود که از آنجا به خط مقدم جبهه رفته بود و من خبر نداشتم.

 

وی درباره مرخصی های آمدن های شهید خاطرنشان کرد: یادم است یکبار شهید، شب دیر وقت درب خانه را زد وقتی دیدم خیلی خوشحال شدم و آنقدر خسته بود کنار خودم جا انداختم تا بخوابد و همانطور که آن شب خوابید همانطور هم پیکر شهیدش را آوردند.

این مادر شهید افزود: وقتی صبح بیدار شدم دیدم دستش به خاطر کندن سنگر تاول زده است.

 

وی درباره تماسهای که از منطقه جنگی با خانه داشت نیز یادآوری کرد: یکبار از منطقه جنگی زنگ زد و گفت مادر شبها چراغ های کربلا را می توان از اینجا دید من هم گفتم " پسرم اگر شهید شدی بگو یا حسین(ع) چون برای خدا رفتی" و همین موضوع بعد از شهادتش من را اذیت می کرد که من درباره شهادتش صحبت کرده بودم.

مادر شهید والامقام منصور صادقیان ادامه داد: این ناراحتی در دلم بود تا خواب دیدم دربزرگی به رویم باز شد و باغی بسیار سرسبز وجود دارد که منصور با نورانیت خاصی آنجا است و من را هم خواست سمت دیگر هم امام خمینی(ره) را دیدم و همین خواب دلم را آرام کرد.

شهید والامقام منصور صادقیان متولد 5 بهمن ماه سال 40 در لشکر 16 زرهی طی عملیات پدافند در تاریخ 30 شهریور سال60 در سوسنگرد به شهادت رسید.

انتهای پیام/
تگها: عذرا محمدیان مادر شهید, شهید منصور صادقیان, وصیت مادر به شهید, نارخبر ساوه, ساوه, اخبار ساوه, بنیاد شهید ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر