1397/09/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

خداحافظی بزرگترین زندان رای باز استان مرکزی با زندانیان

13 مهر 1394 کد خبر : 988615222

علی رحیمی مسئول فنی و اجرایی و مربی آموزش فنی و حرفه‌ای مجتمع کشت و صنعت کوثر گفت: 95 درصد زندانیانی که در این مجتمع مشغول حرفه‌آموزی می‌شوند، پس از طی دوران محکومیت وارد بازار کار شده و دیگر به زندان باز نمی‌گردند.

وی افزود: این مجتمع بزرگترین زندان رای باز استان مرکزی به شمار می‌رود. 

 

وی افزود: مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه وابسته به بنیاد تعاون زندانیان کشور به منظور اشتغال و حرفه‌آموزی و نیز کمک به خانواده زندانیان تاسیس شده است. 

 

وی بیان کرد: رسالت اصلی بنیاد تعاون و صنایع زندانیان کشور بدین شکل است که زندانیانی که توسط مقام قضایی رای باز و یا نیمه باز تشخیص داده می‌شوند، به این مجموعه منتقل شده و با ایجاد اشتغال و حرفه‌آموزی و دریافت حقوق به خانواده زندانیان کمک می‌شود. 

 

به گفته وی، زندانیان رای باز پس از حرفه‌آموزی و فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشته آموزشی مورد علاقه خود پس از آزادی به جامعه برگشته و دارای شغل مناسب اجتماعی خواهند بود. 

 

وی با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی در این مجتمع با هماهنگی اداره فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود، اظهار کرد: بنیاد تعاون زندانیان کشور با ایجاد زمینه اشتغال برای مددجویان سالانه اشتغال ده‌ها هزار نفر و اعطای مدارک فنی و حرفه‌ای بیش از 70 هزار نفر مددجو را انجام می‌دهد. 

 

وی در خصوص فعالیت این مجتمع در حوزه کشاورزی با بیان اینکه مجتمع کشت و صنعت کوثر ساوه دارای 420 هکتار اراضی کشاورزی است که 240 هکتار آن به باغ پسته اختصاص دارد، افزود: مابقی اراضی به طور متناوب زیر کشت گندم، جو، کلزا، ذرت و صیفی‌جات قرار می‌گیرد و در بخش‌های زراعت، دامپروری، زنبورداری و پرورش قارچ و ماهی نیز فعال است. 

 

رحیمی با اشاره به نتایج اقدامات آموزشی و اشتغالزایی که در این مجتمع صورت می‌گیرد، افزود: براساس آمارهای موجود افزون بر 95 درصد زندانیانی که در این مجتمع مشغول حرفه‌آموزی می‌شوند، پس از طی دوران محکومیت وارد بازار کار شده و دیگر شاهد برگشت آنان به این مجتمع نیستیم. این مهم نشان‌ می‌دهد که ما تا این میزان به هدف خود رسیده‌ایم. 

 

وی با تاکید بر اینکه سیاست دستگاه قضایی اصلاح و تربیت زندانیان است، افزود: دوره‌های پیش‌بینی شده فنی و حرفه‌ای برای مددجویان در قالب یک یا چند مدرک در رشته‌های پسته‌کاری، هرس‌کاری، پیوند نهال، پرورش قارچ، تولید کود ورمی کمپوست و پرورش زنبور عسل برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقل ایسنا
تگها: زندانیان ساوه, آموزش حرفه ای به زندانیان, بزرگترین زندان رای باز استان مرکزی, اشتغال زندانیان, نارخبر ساوه, ساوه, اخبار ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر