1398/04/31
salamup.ir
nashrkhabar.ir

آمار تولد 5برایر فوت در ساوه است/ آمارازدوج، طلاق ، تولد و فوت ساوه را بدانید

5 آبان 1394 کد خبر : 988615367

به گزارش نارخبر، عبدالرضا کریمی رئیس ثبت احوال شهرستان ساوه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۴۱۴ ازدواج و ۳۶۵ طلاق در این شهرستان ثبت شده و به طور میانگین در برابر هر چهار واقعه ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.

وی اظهار کرد: دو هزار و ۷۱۴ نوزاد طی هفت ماه نخست سال جاری در این شهرستان متولد شده و شناسنامه دریافت کردند و در این مدت ۵۴۹ واقعه فوت در این شهرستان به ثبت رسیده است.

 

کزیمی با اشاره به هوشمند شدن کارت ملی بیان کرد: پنج هزار و ۴۱ قطعه کارت هوشمند ملی برای متقاضیان کارت ملی هوشمند در این شهرستانصادر و تحویل شد.

  وی افزود: هم اکنون پنج هزار و ۵۴۰ قطعه کارت صادر شده در مرحله تحویل است و هفت هزار و ۳۱ نفر متقاضی دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

 

رئیس ثبت احوال شهرستان ساوه ادامه داد: افراد واجد شرایط جهت دریافت کارت هوشمند ملی باید وارد سایت «سامانه کارت هوشمند ملی» شوند و بعد از ثبت نام و دریافت کد رهگیری و نوبت گیری به همراه عکس و شناسنامه ظرف مدت سه روز به اداره ثبت احوال مراجعه کنند.

 

به گفته کریمی، در صورت مراجعه نکردن افراد در موعد مقرر سه روزه، مهلت نوبت آنان پایان می یابد و این دسته از متقاضیان باید مجددا با ورود به سایت اقدام به اخذ نوبت کنند.

 

وی گفت: کارت هوشمند ملی که جایگزین کارت شناسایی ملی می شود با هدف آسان سازی شناسایی، تصدیق هویت و حفظ امنیت اطلاعات فردی برای ورود به فضای مجازی و مبادله خدمات به ویژه بهره مندی از انواع خدمات دولت الکترونیکی پیش بینی شده است.

 

رئیس ثبت احوال شهرستان ساوه تصریح کرد: در کارت های ملی هوشمند ضریب اطمینان و امنیت بالاست و امکان سوء استفاده، جعل هویت از سوی متخلفان کم است.

 

وی با بیان اینکه صدور کارت‌های هوشمند یکی از طرح‌های بزرگ فناوری اطلاعات در کشور بوده و مقدمه ورود به دولت الکترونیک است تصریح کرد: هم اکنون با بهره گیری از خدمات الکترونیکی، ثبت وقایع به ویژه صدور شناسنامه نوزاد و ثبت وفات به طور هوشمند و آنی در این اداره انجام می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقل مهر

 
تگها: کارت ملی هوشمند, آمار تولد 5برایر فوت در ساوه, ثبت احوال ساوه, آمارازدوج، طلاق ، تولد و فوت ساوه, ساوه, اخبار ساوه, نارخبر ساوه, کریمی

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر