1398/09/24
salamup.ir
nashrkhabar.ir

دولت زمینه آبیاری نوین را برای باغداران تسهیل کند/ ضرورت حمایت از انار ساوه

15 آبان 1394 کد خبر : 988615440

به گزارش نارخبر، شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس گفت: کمبود آب یکی از مشکلات باغداران ساوه ای است و باید با حمایت سازمان های دولتی، زمینه آبیاری نوین را برای باغداران تسهیل کنیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه درمجلس با انتقاد از وزارت جهاد کشاورزی اظهارکرد: تخصیص  منابع مالی به شهرهای محروم درعرصه کشاورزی نباید موجب شود به شهرهای دارای محصولات کشاورزی مهم کمتر توجه شود و این عدم تخصیص منابع مالی به شهرهای موفق درکشاورزی صحیح نیست.

 

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش مجلس افزودانار ساوه نزدیک به 800 نوع ژنتیک منحصر به فرد دارد که در دیگر انارهای کشور وجود ندارد و به عنوان محصول اصلی صادراتی ساوه است.

وی افزود: اکنون در شهرهای انارخیزی مانند ساوه، مرکز تحقیقات انار داریم و باید این مراکز را در سطح ملی فراگیر کنیم و از طریق جهاد کشاورزی این مراکز ملی را در سطح جهانی پیگیری کنیم.

 

میرگلوبیات انار ساوه را برند جهانی دانست که نیازمند به حفظ و تقویت توسط مسئولان است.

 

 وی با اشاره به لزوم کار علمی در مبارزه با آفات گفت: آفت کرم گلوگاه از مهمترین آفات انار است که با حمایت از تحقیقات علمی می توان بهروه وری و ارزآوری بیشتری برای کشور ایجاد کرد.

انتهای پیام/

 
تگها: کمک دولت به باغداران, کشاورزی ساوه, ضرورت حمایت از انار ساوه, شهلا میرگلوبیات, نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس, اخبار ساوه, ساوه, نارخبر ساوه

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر