1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

روایت مجاهدت‌های یک انقلابی ۹۵ ساله ساوجی

20 بهمن 1396 کد خبر : 9886110313

به گزارش نارخبر، موضوع این خبر نه مسئول است نه قهرمان ورزشی، ولی در استقامت برای دین خدا و پیروزی انقلاب اسلامی الگویی است برای همه مردم تا در ۹۵ سالگی هم با پایبندی به انقلاب آلوده دنیای مادی نشود.

مسن‌ترین عالم انقلابی استان مرکزی حداقل عنوانی است که می‌توان به حجت الاسلام «سید مصطفی مسئله‌گو» بخاطر سابقه‌اش در مبارزات انقلابی و پیروی از خط امام و رهبری داد.

وی یکی از مؤسسان کمیته انقلاب اسلامی در ساوه و زرندیه است و فرزندانش از رزمندگان برجسته اسلام در جنگ تحمیلی بوده‌اند.

وی مسن‌ترین عالم انقلابی استان مرکزی است که هر سال با وجود کهولت سن در راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز قدس و سایر مناسبت‌های انقلابی شرکت می‌کند.

او کسی است که برای پیروزی این انقلاب، سختی شکنجه‌های ساواک را در سال‌های اوج مبارزات انقلابی به جان خرید؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تشکیل کمیته انقلاب در ساوه، مانع از آشوب برخی افراد سودجو و منافق شده است و هنوز هم از هیچ تلاشی برای تقویت جریان انقلاب کوتاهی نمی‌کند.

حجت الاسلام مسئله گو مسن ترین عالم انقلابی استان و ساوه


حجت الاسلام سید مصطفی مسئله گو در در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت منبر به عنوان رسانه فراگیر در پیروزی انقلاب گفت: حکوت پهلوی از نقش رسانه ای منبر ترش داشت و  سخنرانان خود را برای انحراف مسیر انقلاب به شهرها می فرستاد که در مسجد جامع ساوه هم با جلال و احترام یک سخنران درباری بالای منبر آمد و مدح شاه گفت که طاقت نیاوردم و بلافاصله بعد از آن شخص بالای منبر رفتم و افشاگری کردم که زمینه بازداشتم شد.
وی افزود: به سازمان امنیت( ساواک) گزارش کرده بودند که فلان سیدی رفته بالای منبر و سخنران درباری را درویش چاله میدانی و غیر منبری معرفی کرده است که عمامه سرش گذاشته است.
مسئله گو بیان کرد: یکبار هم در مسجد بازار که تازه تاسیس بود امام جماعت شدم ولی بین بانیان مسجد اختلاف بود و برای اینکه ضد هم عمل کنند گزارش سخنانم ضد شاه را به ساواک بردند و بازداشت شدم و درآن مدت آیت الله مشکینی(ره) مدتی را به جای من امام جماعت همان مسجد شد ولی او هم به قم برگشت.
وی ادامه داد: در مدت بازداشت مجتهدین میانه رو ساوه مانند آقایان« گلپایگانی» و « شریعتمداری» پادرمیانی کردند تا تبعید نشوم و آقای « بهرامی» هم که فرد زیرکی بود که هم به دیدار امام راحل در نجف می رفت و هم با افراد حکومتی ارتباط داشت برای آزادی ام تلاش بسیاری کرد.
مسن ترین عالم انقلابی استان مرکزی اظهار کرد: به اکثر شهرهای شرق تا غرب کشور علاوه بر ساوه و زرندیه برای سخنرانی اعزام می شدم و یکبار همراه آیت الله نوری همدانی با قطار به گرگان رفتیم، آقای نوری زودتر به قم برگشت ولی من بیشتر ماندم.
وی افزود: از تهران، بابل، گرگان ، کردکوی ، همدان تا بیجار برای روضه و سخنرانی می رفتم و گاهی شب ها از نماز مغرب و عشا تا نیمه شب 7 منبر می رفتم.

مسئله گو با اشاره به نارضایتی مسئولین از حکومت پهلوی گفت: آقای « محمودی» نماینده مجلس بود و در سفر حج با روحیات مذهبی اش آشنا شدم و اینکه طرفدار امام خمینی(ره) است و حتی در تشییع یکی از شهدای انقلاب، دعوتم را برای شرکت در تشییع قبول کرد.
وی با اشاره به تاکید رهبری بر انقلابی ماندن از مسئولین خواست تا در موج انقلاب پیوسته باقی بمانند چون این موج توقف پذیر نیست و هرکسی بخواهد سوءاستفاده کند رسوا می شود.

مسن ترین عالم انقلابی استان حاج آقا مسئله گو


این عالم انقلابی استان گفت: برای جشن پیروزی انقلاب و دفاع از آرمان های انقلاب هنوز هم با 95 سال عمر احساس وظیفه می کنم با پای خود در راهپیمایی به فرمان رهبری معظم انقلاب حاضر شوم.
وی راز سلامت خود را تغذیه سالم و مختصر و روحیه انقلابی در برابر ظلم دانست و بیان کرد: در این سن هم بزرگان شهر می دانند اگر انحراف و ظلمی ببینم در دفاع از مظلوم و بازگشت حق از تمام توانم استفاده می کنم .
مسئله گو با اشاره به خاطرات دیدار با امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله) افزود: باید گوشمان به دهان رهبر باشد و اگر خدای نکرده قصوری از مسئولی دیدیم به پای انقلاب ننویسیم بلکه شاید سوءتفاهم یا خیانتی باشد.
وی پیروزی رزمندگان اسلام، دیدار مجدد با رهبر معظم انقلاب و عاقبت به خیری را خواسته اش در این سن عنوان کرد.
انتهای پیام/اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر