1398/05/28
salamup.ir
nashrkhabar.ir

سپاه آمادگی ساخت 400 واحد مسکونی برای سیل‌زدگان مازندران را دارد

28 فروردین 1398 کد خبر : 9886111104


فرمانده سپاه کربلای مازندران با تاکید بر کمک بیشتر دولت برای بازسازی مناطق سیل‌زده گفت: سپاه آمادگی ساخت 400 واحد مسکونی برای سیل‌زدگان مازندران را دارد.


سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در ساری اظهار داشت: با تقاضای مدیریت آب منطقه‌ای  استان 760 سردهنه برای لایروبی به سپاه محول شده و با توجه به اصرار استاندار مازندران که لایروبی سردهنه‌ها به سپاه واگذار شود اکنون نیاز به تامین ماشین آلات برای لایروبی داریم تا زودتر این کار را انجام دهیم.

وی افزود: با انعقاد قرار با کمیته امداد و بهزیستی، احداث 160 خانه برای مددجویان مصوب شد. سپاه در گام نخست 150 خانه را تعهد کرده که به اعتراف کمیته امداد و بهزیستی به آمار خانه‌ها با توجه به برخی منازلی که دچار آبگرفتگی شدند و در حال نشست بوده، در حال اضافه شدن است. یک آمار پنهانی مبنی بر اینکه 200 خانواده متاثر از سیل شدند را جمع‌آوری که از این تعداد 90 خانه در سیمرغ هستند.

بابایی گفت: برای ساخت 400 واحد مسکونی اعلام آمادگی کردیم که در مجموع با هماهنگی با کمیته امداد و بهزیستی، 900 باب منزل سیل‌زدگان باید احداث شود.

وی بیان کرد: بواسطه اینکه مردم این مناطق وابسته به کشاورزی و دامداری هستند و معیشت آنها از این طریق تامین می‌شود لذا باید لایروبی  سردهنه‌ها  زودتر اتفاق بیفتد تا دوباره سیل جدید تکرار نشود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه در نخستین گام بانک اطلاعاتی از میزان خسارت افراد سیل‌زده  تشکیل دادیم و میزان خسارت نیز ثبت شد، افزود: 42گروه جهادی در مناطق سیل‌زده استان حاضر تا با احداث خانه‌ها به نیت 42 شهید مدافع حرم مازندران محقق شود.اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر