1399/03/10
salamup.ir
nashrkhabar.ir

داروی کرونای واقعی کی آماده می شود/ نتایج داروی کرونا در درمان

10 فروردین 1399 کد خبر : 9886111760

باشگاه خبرنگاران جوان، ساعاتی پیش خبری مبنی بر کشف داروی کرونا به دست دکتر سلیمانی دانشمند و نخبه ایرانی منتشر شد. در این خبر به نقل از دکتر سلیمانی چنین درج شده است که داروی ویروس کرونا با استفاده از سلول‌های بنیادی ساخته شد، به طوری که بسیاری از پزشکان از نحوه بازخورد این دارو بر روی بسیاری از بیماران اعلام رضایت کردند.

 

خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی در همین رابطه و به منظور تایید صحت این خبر، گفت‌وگویی اختصاصی با دکتر سلیمانی داشته که در ادامه ارائه شده است.

 

دکتر سلیمانی در رابطه با این روش و خبری که منتشر شده، تصریح کرد: این یک روش درمانی و تحقیقاتی است که تحت نظارت و حمایت معاونت تحقیقات وزارت بهداشت انجام می‌شود که بر روی تعدادی از بیماران بیمارستان مسیح دانشوری آزمایش شده و نتایج آن تا چند روز آینده توسط خود وزارت بهداشت اعلام می‌شود؛ به دلیل آنکه نتیجه این آزمایش‌ها باید مورد آنالیز قرار بگیرد و در حال حاضر و با این سرعت نمی‌توان درباره آن اظهار نظر کرد.

 

او ادامه داد: خبری که در این مورد منتشر شده است، قابل استناد نبوده و انتشار این قبیل اخبار جز بی‌اعتمادی عمومی هیچ نتیجه دیگری در پی نخواهد داشت.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه این تنها یک روش درمانی_تحقیقاتی است، اظهار کرد: این یک روش سلول درمانی است که در حال حاضر فاز اول کارآزمایی بالینی آن انجام شده است و گرچه نتیجه اولیه رضایت بخش بوده است اما همچنان نیاز است که روی آن تحقیقات لازم صورت بگیرد.

 

بیشتر بخوانید: دکتر سلیمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا + تصاویر

 

دکتر سلیمانی در پایان درخصوص مدت زمان لازم برای رسیدن به نتیجه قطعی در این باره گفت: فعلا فاز کار آزمایی اولیه آن انجام شده است که به زودی اعلام خواهد شد. فاز دوم و سوم هم در فرصتی چند ماهه انجام شده و در صورت تایید مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ این تنها یک روش درمانی_ تحقیقاتی است و نمی‌توان در حال حاضر از آن به عنوان دارو نام برد.

 

انتهای پیام/
تگها: دکتر سلیمانی, بهداشت ایران, کشف دارو کرونا, درمان کرونا, واقعیت دارو کرونا

اخبار ساوه
پیشنهادی سردبیر