بهره برداری از ۲۷پروژه برق رسانی در استان مرکزی همزمان با دهه فجر

۲۷پروژه برق رسانی در استان مرکزی همزمان با دهه فجر با مبلغی بالغ بر ۹۱۱ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نار خبر به نقل از دیار آفتاب؛ استاندار مرکزی در آیین افتتاح طرح بهارستان توزیع برق روستای خیر آباد  اراک  گفت: استان مرکزی استانی صنعتی است و برق به عنوان زیرساخت صنایع دیگر نقش بی بدیلی در توسعه و آبادانی این خطه دارد.

فرزاد مخلص الائمه در خصوص طرح‌های بهره‌برداری شده برق‌رسانی در استان مرکزی اظهار داشت : طرح های مذکور در توسعه زیرساخت‌ها و استان در بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی و ایجاد اشتغال موثر است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: همزمان با دهه فجر امسال اصلاح و بهینه سازی ۲۶۰ شبکه روستایی( بهارستان)، اجرای فاز نخست طرح پیاده راه خیابان امام خمینی  ساوه و همچنین احداث فیدر جدید پست شهباز شازند انجام شد.

محمد اله داد افزود: جابجایی ۴ هزار اصله تیر برق، اصلاح، بهینه سازی ۶۳۴ کیلومتر شبکه فرسوده و همچنین توسعه و بهینه سازی ۶ هزار چراغ روشنایی معابر از دیگر طرح‌های افتتاحی شرکت توزیع برق استان مرکزی همزمان با ایام الله دهه فجر بود.

وی بابیان اینکه از ابتدای انقلاب، پس از برق رسانی به روستاها شاید فرصت بهسازی و اصلاح شبکه‌های برق فراهم نشده بود که امسال اعتبار مناسبی برای نخستین بار در قالب بند” ز” تبصره ۱۵ قانون بودجه تخصیص یافت،افزود:با حمایت و تعامل با مدیران دستگاه‌های ذیربط استانداری تاکنون  بهسازی شبکه توزیع برق ۲۶۰ روستا انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: از ابتدای امسال در حوزه شهرستان اراک با اعتبار ۲۳۹ میلیارد ریال، ۲۱ شبکه روستایی اصلاح کامل انجام شد و یک هزار و ۲۸ اصله پایه جابه جا و سه کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۳۴ کیلومتر و ۵۰۰متر فشار ضعیف اصلاح شد و یک هزار و ۱۷۳ چراغ ال ای دی نصب و پنج پست هوایی نیز جابه جا شده است

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *