سامانه بارشی جدیدی برای آخر هفته در راه است/ وزش باد شدید در مرکزی

سازمان هواشناسی از بارش برف، باران،‌ وزش باد شدید و کاهش دما در برخی استان‌های کشور خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی جدیدی آخر هفته وارد کشور خواهد شد.

به گزارش نارخبر؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد: فعالیت سامانه بارشی امروز در نوار شمالی کشور و استان‌های مازندران، گلستان،‌سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و کرمان ادامه دارد و در این مناطق بارش برف، باران و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه در شمال خراسان رضوی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده و در سایر مناطق کشور تا روز پنجشنبه جو پایداری حاکم است.

از روز پنجشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود.  امروز در استان‌های تهران،‌ قم،‌مرکزی،‌سمنان و همچنین در شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. ضمن این‌که امروز کاهش دما در استان‌های شمالی روی می‌دهد.

خلیج‌فارس از امروز تا روز سه‌شنبه مواج بوده و دریای خزر نیز امروز مواج خواهد بود.

امروز آسمان تهران نیمه ابری همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی شده و بویژه در بخش‌های جنوبی و غربی و در ارتفاعات و  شرق استان احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

از لحاظ دمایی نیز برای امروز کاهش دما و از دوشنبه تا چهارشنبه روند تدریجی افزایش دما برای تهران و حومه انتظار می رود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای، یکشنبه ۹ و ۱-، دوشنبه ۱۰ و ۱-، سه شنبه ۱۲ و ۱- و چهارشنبه ۱۴و ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

در ۲۴ ساعت گذشته ورامین  و شمیرانات به طور مشترک با ۱۴ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین شهرهای استان تهران بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *