حرکت کاروان های راهیان نور از دانشگاه ها بعد از دوسال وقفه/ دانشجویان استان مرکزی از ۱۲اسفند ماه اعزام می شوند

پس از دو سال وقفه دانشجویان دانشگاه های استان مرکزی از ۱۲ تا ۲۶ اسفند ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی به اردوهای راهیان نور و مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ در نشستی با حضور روسا و معاونین فرهنگی دانشگاه های استان مرکزی و همچنین جمعی از مسئولین سپاه پاسداران، ناحیه بسیج دانشجویی و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در دانشگاه اراک در مورد شیوه اعزام راهیان نور دانشجویی از استان مرکزی تصمیم گیری شد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان مرکزی:

دانشجویان استان مرکزی از ۱۲اسفند ماه به مناطق عملیاتی اعزام می شوند

ابراهیم پوراسماعیل مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان مرکزی در این نشست با بیان اینکه حرکت اردو‌های راهیان نور مورد عنایت و تاکید رهبرمعظم انقلاب اسلامی است، گفت: اردو‌های راهیان نور یک حرکت با برکتی است که برای مقابله با جنگ نرم از سوی دشمنان و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و دانشجو و نسل چهارم انقلاب اسلامی صورت گرفته و نیاز است هرساله به تقویت این حرکت انقلابی و فرهنگی بپردازیم.

وی در مورد زمان و نحوه اعزام دانشجویان متقاضی دانشگاه های استان مرکزی به اردوی راهیان نور اظهار کرد: زمان اعزام کاروان های دانشجویی از ۱۲ تا ۲۶ اسفند ماه است که مدت پیشنهادی هر کاروان ۴ روز در نظر گرفته شده است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان مرکزی ادامه داد: ثبت نام به صورت ستادی در هر دانشگاه و از طریق وبسایت «ره نور» به نشانی www.rahnoor.ir انجام می‌گیرد و دانشجویانی که در این سامانه ثبت نام می کنند گواهی سلامت و گواهی حضور را دریافت می کنند.

رئیس دانشگاه اراک:

شهادت در گفتمان انقلاب و اسلام به عنوان یکی از آرمان های اساسی است

مجتبی ذوالفقاری رئیس دانشگاه اراک نیز در این جلسه گفت: هر فکر و هر مکتبی برای آنکه بتواند استمرار داشته باشد نیاز به توجه به آرمان هایش و ترویج و زنده نگه داشتن آنها دارد و قطعا شهادت در گفتمان انقلاب و اسلام به عنوان یکی از آرمان های اساسی است.

وی افزود: مسئله ای که مطرح است رعایت شیوه نامه های بهداشتی در طول سفر و همچنین وضعیت کلاس های درس در بازه اعزام است که باتوجه به امکان برگزاری آفلاین کلاس های درس مشکلی در این خصوص نخواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

دفاع مقدس گنجی پر بها و تکرار نشدنی است

در ادامه این نشست نیز همچنین کریمی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس گنجی پر بها و تکرار نشدنی است که باید از آن بهره کافی را کسب نمود گفت: شایسته است که در اردوهای دانشجویی به بحث محتوای تاثیر گذار توجه ویژه ای شود و از حضور راویان غنی در حوزه تبیین ارزش های دفاع مقدس استفاده مناسبی گردد.

در پایان این جلسه نیز روسای دانشگاه های استان به موضوع رعایت های پروتکل های بهداشتی و فضاسازی و تولید محتوای خلاقانه و فراهم شدن شرایط حضور اساتید به همراه دانشجویان در اردو ها اشاره کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *