اتفاقی عجیب و تأسف‌آور در امارات؛ قهرمانان ایرانی کاراته جهان، مجری سرگرمی شدند

رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان فجیره در حالی برگزار شد که سه ملی‌پوش کاراته ایران در اقدامی عجیب به اجرای نمایش سرگرم‌کننده پرداختند.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از  تسنیم، نخستین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۲۲ در روزهای گذشته و در غیاب ایران در شهر فجیره برگزار شد. با این حال در اتفاقی عجیب سه تن از ملی‌پوشان جوانان کاراته ایران اقدام به بونکای (اجرای کومیته نمایشی) پس از برگزاری دیدارهای مرحله نهایی کردند.

«صالح اباذری»، «مهدی خدابخشی» و «کیوان بابان» سه ملی‌پوش کاراته بودند که به صورت شخصی به امارات سفر کردند تا در روز پایانی مسابقات به اجرای نمایشی بپردازند. اتفاقی که به هیچ عنوان شایسته این قهرمانان که بارها در میادین مختلف توانایی فنی خود را اثبات کردند و همچنین کاراته ایران که به عنوان یکی از قدرت‌های برتر دنیا مطرح است، نبود.

اجرای نمایشی برای بازیکنان حرفه‌ای که مدعی حضور در میادین معتبر جهانی هستند و حداقل دو نفر از آنها همراه با کومیته تیمی ایران روی سکوی قهرمانی جهان و آسیا ایستاده‌اند، به هیچ عنوان نمی‌تواند دلیل فنی و منطقی داشته باشد. به نظر می‌رسد این بازیکنان فراموش کرده‌اند که نه تنها این رفتار برای جایگاه فردی آنها در کاراته دنیا خوب نیست، بلکه اعتبار کاراته ایران را نیز زیر سؤال می‌برد. این بازیکنان باید از خود بپرسند کدام یک از قهرمانان جهان حاضر به انجام این کار در مسابقات گذشته شده‌اند؟

این نفرات و سایر نمایندگان کاراته ایران در طول تاریخ این رشته بارها با هنرنمایی در میادین معتبر جهانی و آسیایی، دنیا را وادار به تحسین نمایندگان کاراته ایران کرده‌اند، اما این بار با اقدامی بچه‌گانه و عدم توجه به جایگاه کاراته کشورمان، تنها برای سرگرمی روی تاتامی در امارات حاضر شدند.

حال سؤال این است که فدراسیون کاراته در جریان این سفر و اقدام عجیب این ملی‌پوشان بوده است یا نه؟ ملی‌پوشانی که به نظر می‌رسد به هیچ عنوان قدر خود را نمی‌دانند و با کوچکترین پیشنهادی که شاید در پشت آنها مسائلی فراتر از ورزش نیز وجود داشته باشد، حاضر به انجام هر کاری می‌شوند.

این موضوع نیازمند واکنش جدی مسئولان فدراسیون کاراته است تا یک بار برای همیشه تکلیف خود را با ملی‌پوشان مشخص کنند.

کاراته ایران , کاراته , لیگ جهانی کاراته وان ,

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *