سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شود

جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور به تدریج در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و همچنین مناطقی از اصفهان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گزارش نارخبر در ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد. در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه بارش شدت خواهد داشت.

شنبه بارش در این مناطق به طور متناوب ادامه خواهد داشت، همچنین در مناطقی از شرق و شمال شرقی ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

طی این روز در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور و در ارتفاعات البرز بارش برف و کاهش دما رخ می‌دهد. از عصر با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر در اردبیل، گیلان و غرب مازندران نیز بارش پراکنده آغاز می‌شود.

یکشنبه در اردبیل، استان‌های ساحلی و خراسان شمالی و خراسان رضوی همچنین در برخی نقاط آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می‌شود. در این روز دامنه‌های جنوبی البرز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق خارج می‌شود.

دوشنبه در شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود. قابل ذکر است یکشنبه در جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. خلیج فارس و دریای خزر مواج است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *