سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا خبر داد و کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور را پیش بینی کرد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در سواحل شمالی

به گزارش نارخبر؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز در برخی مناطق استان‌های کرمان،‌فارس، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش باران،‌ گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و بارش برف در مناطق مرتفع پیش‌بینی شده است.

با ورود سامانه بارشی جدید از اوایل وقت فردا یکشنبه ۱۵ اسفند در خراسان رضوی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده و از بعدازظهر سامانه بارشی جدیدی وارد کشور شده و در مناطق غرب، شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده،‌ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران،‌ سمنان،‌ سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور را در برمی‌گیرد. سه‌شنبه در مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی شده است.

از بعدازظهر چهارشنبه مجددا با ورود سامانه بارشی، بارش‌ها در مناطق غربی آغاز می‌شود و به‌تدریج مناطق غرب،‌ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات غربی البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از امروز طی امروز و فردا در مناطق جنوب شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود

همچنین از امروز تا دوشنبه برای سواحل دریای خزر کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه افزایش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما برای این مناطق پیش بینی شده است.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای شنبه ۱۴ و ۴ و یکشنبه ۱۵ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

طی ۲۴ ساعت گذشته ورامین با دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی سه درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان تهران بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *