لغو ممنوعیت واردات خودرو از اردیبهشت سال آینده

سید رضا فاطمی امین گفت: ممنوعیت واردات خودرو از فهرست کالاهای ممنوعه وارداتی از اواخر اردیبهشت سال آینده لغو می‌شود.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از رهیاب، سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه گل و گیاه دزفول اظهار کرد: از سال ۹۷ به لحاظ اینکه تحریم اتفاق افتاد و شاهد کاهش درآمدهای ارزی بودیم،  واردات برخی اقلام مثل خودرو ممنوع شد.

وی افزود: آن‌ مصوبه تا اردیبهشت آینده ادامه دارد و پس از اتمام زمان این‌مصوبه، منوعیت واردات کالاها از جمله خودرو برداشته خواهد شد.

وزیر صمت گفت: رییس جمهور نیز اعلام کرده که واردات خودرو انجام شود و خودرو از فهرست کالاهای ممنوعه وارداتی خارج شود.

فاطمی امین ادامه داد: برای تنظیم بازار قیمت خودرو فاصله بین تولید و تقاضا بسیار زیاد است و حدود ۵۰۰ هزار خودرو کاهش تولید داریم.

وی بیان کرد: با افزایش تولید و تامین نیاز خودرو از واردات از اردیبهشت سال آینده می‌توان بازار این محصول را تنظیم کرد.

وزیر صمت با اشاره به اینکه سفرهای استانی دلایل مختلفی دارد گفت: از جمله اهداف سفرهای استانی دیدار از نزدیک با تولید کنندگان است تا با مشکلات آنها آشنا شویم.

توزیع نامتعادل صنایع تولیدی در کشور

فاطمی امین با بیان اینکه در کشور شاهد توزیع نامتعادل صنایع و امکانات تولیدی هستیم بیان کرد: در برخی شهرها توسعه بسیار خوبی در بخش صنایع داشته‌ایم و برخی شهرها نیز هیچ پیشرفت و توسعه‌ای نداشته‌اند.

وی گفت: در برخی استان ها شاهد نرخ بالای بیکاری هستیم که باعث مهاجرت و حاشیه نشینی شده است به همین منظور از مهر امسال طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت را در این وزارتخانه آغاز کرده‌ایم.

وزیر صمت با اشاره به اینکه از سال آینده عملیات اجرایی این طرح آغاز می‌شود بیان کرد: مطالعات این طرح انجام شده و برای هر شهرستان متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه طرح‌هایی را آماده خواهیم کرد و از مشورت و همفکری کارشناسان و مسوولان هر منطقه استفاده خواهیم‌ کرد.

فاطمی امین گفت: با اجرای این طرح ها معضل بیکاری را با ایجاد اشتغال تا چند سال آینده در بخش صنعت و معدن حل خواهیم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه سه درصد آب کشور در صنعت مصرف می‌شود بیان کرد: استفاده از پساب شهری را برای صنایع در برنامه کاری داریم و برآورد ما این است که ۵۰ درصد آب پساب ها استفاده شود.

وزیر صمت افزود: انتقال صنایع از مناطق کم آب به پر آب بسیار حساس و هزینه بر است و باید کارشناسی و برآورد لازم انجام شود که به صرفه باشد. صنایع آب بر، باید نزدیک سواحل تاسیس شوند.

فاطمی نیا روز پنجشنبه برای بازدید و بهره‌برداری از چند طرح تولیدی و صنعتی به خوزستان سفر کرده استچ و از پنج شرکت تولیدی و صنعتی و پایه گل و گیاه در شهرستان‌های دزفول و شوش دیدن کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *