راهپیمایی سراسری یمنی‌ها در روز ملی مقاومت و همزمان با هفتمین سالگرد تجاوز عربستان

مردم یمن از صبح امروز در حال آماده‌سازی برای برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی «مقاومت و ایستادگی» هستند که در قالب راهپیمایی‌های گسترده در استان‌های مختلف انجام می‌شود.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،  امروز صنعا پایتخت یمن و سایر استان‌های این کشور هم‌زمان با هفتمین سالگرد جنگ یمن برای شرکت در راهپیمایی روز ملی مقاومت و ایستادگی آماده می‌شوند.

کمیته سازماندهی رویدادهای مهم در صنعا میدان «باب الیمن» را  به عنوان مرکز اصلی راهپیمایی روز ملی مقاومت و ایستادگی که از امروز عصر  انجام خواهد شد، در نظر گرفته است.  این کمیته همچنین مکانی را در میدان غربی پارک الثوره نیز برای  راهپیمایی زنان آماده کرده است.

در استان «إب» نیز خیابان‌های اصلی شهر «یریم» به عنوان مرکز اصلی راهپیمایی یمنی‌ها در این استان تعیین شده‌ است.  از صبح امروز مردم در حال حرکت به سمت خیابان‌ها برای حضور در این تجمع ملی بزرگ هستند.

 در استان البیضاء  راهپیمایی یمنی‌ها صبح امروز از خیابان اصلی آغاز شده است. در استان تعز  کمیته سازماندهی  رویدادهای مهم یمن خواستار مشارکت گسترده یمنی‌ها در راهپیمایی روز ملی مقاومت و ایستادگی شده و  صبح امروز میدان اصلی این شهر برای راهپیمایی گسترده مردم آماده شده است.

در استان حجه نیز  ۱۴ مکان اصلی این استان به عنوان مرکز راهپیمایی مردم تعیین شده و این تجمعات از صبح امروز آغاز شده و تا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.  راهپیمایی روز ملی مقاومت و ایستادگی یمن در استان ریمه نیز  از صبح امروز آغاز شد.

همچنین برنامه‌های مشابهی در سایر استان‌های یمن از جمله مأرب و صعده و المحویت و ذمار  در نظر گرفته شده است. راهپیمایی‌ها در برخی مناطق از صبح امروز آغاز شده و برخی مناطق نیز به صورت دسته جمعی در ساعات بعد از ظهر راهپیمایی خود را انجام خواهند داد.

کمیته تجمعات و هماهنگی‌ها در یمن در بیانیه‌ای، از ملت یمن خواست برای مشارکت در راهپیمایی روز ملی مقاومت، در روز شنبه (۶ فروردین/ ۲۶ مارس) در خیابان‌های اصلی حضور به‌هم رسانند.

بیشتر بخوانید

این کمیته خطاب به مردم آزاده یمن از آنها خواسته است با حضور گسترده، استواری ملت در برابر نیروهای متجاوز را به نمایش بگذارند و تأکید کنند که ملت یمن تا تحقق کامل پیروزی، آماده مقاومت و پایداری هستند.

مردم یمن در حالی هفتمین سال تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی را پشت سر می‌گذارند که طی این سالها با مقاومت خود نه تنها اشغالگران را از کرده خود پشیمان کرده‌‌اند بلکه با برداشتن گام‌های مهمی در راه توانمندی سیاسی، نظامی و اقتصادی کشورشان  جهان را شگفت زده کرده‌اند.

دولت عربستان که برای ده‌ها سال مردم یمن را با وجود داشتن سه هزار سال تاریخ مکتوب به کارگران ساده خانه‌ها، ادارات و سازمان‌های خود و سرزمین آنها را به محلی برای آموزش تروریست‌های القاعده تبدیل کرده بود، اکنون با مردمی روبرو شده است که ۷ سال گذشته را با کمترین امکانات و با وجود محاصره کامل، موفق شده‌اند ضمن کنترل بخش‌های عمده‌ای از کشور، دشمنان خود را از مناطق اشغالی به عقب برانند و با ایجاد اتحاد و یکپارچگی بی سابقه در کشورشان، امیدوار به روزهای بهتر برای میهن خود باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *