آمار واکسیناسیون دانش آموزی مناسب نیست/ خانواده ها، فرزندان خود را واکسینه کنند

جمالیان گفت: آمار واکسیناسیون دانش آموزی پایین است و می تواند در آینده مشکل ساز و خطرآفرین باشد.

به گزارش نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، دانش آموزان ملزم به رعایت نکات بهداشتی جدی و دریافت هر چه سریعتر واکسن کرونا هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه مدرسه یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی است که دانش آموزان بیشتر وقت خود را در آن سپری می‌کنند از این رو لازم است که والدین و مسئولین مدارس یکسری نکات بهداشتی به دانش آموز گوشزد کنند تا در زمانی که در مدسه هستند، آن‌ها را رعایت کنند.

جمالیان تاکید کرد: دانش آموزان، معلمان و کادر مدرسه باید استفاده از ماسک، دستکش، فاصله گذاری مناسب اجتماعی و تهویه مناسب را در دستور کار خود قرار دهند تا شانس ابتلا به ویروس کرونا به حداقل برسد. همچنین ضروری است با دست آلوده به چشم و دهان و بینی خود دست نزده و حتما دست‌های خود را قبل از مصرف موادغذایی ضد عفونی کرده و با مایع یا صابون بشویند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با درخواست از خانواده ها جهت تزریق واکسن به فرزندان خود، گفت: بهتر است دانش آموزان حتما یک یا دو ماسک اضافه، دستکش و ژل ضد عفونی همراه خود داشته باشد، تا با ضدعفونی دست‌های خود مانع از انتقال ویروس شوند.

جمالیان گفت: در بین شهرستان های استان، اراک با تزریق دو دز واکسن به ۴ هزار و ۲۰۶ نفر  از جمعیت ۵ تا ۱۲ ساله بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: همچنین این آمار در شهرستان های دیگر نسبتا پایین است بطوریکه در شهرستان خنداب حدود هزار و ۱۹۶ نفر، دلیجان ۴۱۴ نفر، شازند ۲ هزار و ۱۲۸، تفرش ۲۸۹ نفر، فراهان ۲۸۹ نفر، آشتیان ۸۱ نفر و شهرستان کمیجان ۲۵۳ نفر هر دو دُز واکسن خود را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه پیش بینی می شود ورود موج جدیدی در ماه های پیش رو، وارد کشور و استان شود به همین جهت به هم استانی ها به خصوص خانواده ها و والدین اکیدا توصیه می کنیم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و به ویژه تزریق واکسن کرونا همت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *