گسترش تست تشخیصی کرونا در شانگهای/افزایش محدودیت‌ها در دیگر شهرهای چین

مقامات شهر شانگهای در چین از ثبت ۲۱ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و سومین روز متوالی انجام غربالگری گسترده خبر دادند.

به گزارش نارخبر به نقل از ایسنا، امروز (جمعه) ۲۱ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در شهر شانگهای ثبت شد و سومین روز متوالی تست گسترده کرونا در این شهر در حالی انجام می‌شود که ۲۶ میلیون نفر همچنان قرنطینه هستند و هیچ نشانه‌ای از کاهش محدودیت‌ها وجود ندارد.

دیگر شهرهای چین حتی در مناطقی که هیچ عفونت جدیدی وجود نداشته، محدودیت‌های کرونایی را تشدید شده است. مقامات محلی در سراسر چین که عمدتا توانسته‌اند طی دو سال گذشته میزان گسترش بیماری کووید را تحت کنترل نگه دارند، اقدامات کنترلی برای مهار کروناویروس از جمله محدودیت‌های تردد، تستهای گسترده و برپایی مراکز جدید قرنطینه را افزایش داده‌اند.

شهرهایی که به تازگی وارد عمل شده عبارتند از ژنگژو در استان هنان که روز گذشته (پنجشنبه) و پس از شناسایی چند مورد ناقل خاموش بیماری، همه ۱۲.۶ میلیون نفر جمعیت این شهر آزمایش شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات پکن نیز انجام منظم تست کروناویروس را برای کارمندان بخش‌های کلیدی افزایش داده‌اند و از تمام کارکنان مراکز مراقبت از سالمندان، مدارس و موسساتی که کالاهای وارداتی را کنترل می‌کنند، درخواست کرده اند حداقل هفته‌ای یک بار آزمایش بدهند.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *