برگزاری « روز هنر انقلاب اسلامی» به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالگرد شهادت شهیدآوینی

برگزاری « روز هنر انقلاب اسلامی» به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالگرد شهادت شهیدآوینی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کانون بسیج هنرمندان و سپاه ناحیه ساوه با حضور دکتر محمدحسین صفار هرندی عضو مجتمع تشخیص مصلحت نظام،فرماندار،فرمانده سپاه و تعدادی از مسئولین مورخ 21 فروردین 1401 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار شد

به گزارش نارخبر؛دکتر محمد حسین صفار  هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هنر انقلاب اسلامی تربیت شهید آوینی ها و شهید سلیمانی هاست، گفت: هنرمند کسی است که برای تبیین واقعیت های جامعه گام بردارد و در مقابل روشنفکران بی تعهد ایستادگی کند و اجازه ندهد تفکر پوچ آنان در جامعه ترویج یابد.

محمد حسین صفار هرندی ۲۱ فروردین ماه، در همایش هنر انقلاب اسلامی گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در سالن سلمان ساوجی ساوه اظهار کرد: پرداختن به هنر انقلاب اسلامی شهید آوینی را از دیگران متمایز می‌کند چرا که هنر انقلاب دامنه تاثیر گسترده ای دارد. وی افزود: هنر انقلاب اسلامی این است که به برکت این انقلاب، کشورهای ضعیفی نظیر یمن توانسته است هر وقت که اراده کند تا عمق خاک عربستان پیشروی می کند که یک صحنه زیبای هنرمندانه است. هنرمندی به این است که معادلات ظالمانه‌ جهان تغییر یابد.

صفارهرندی بیان کرد: تصویر زیبایی که امام راحل در عصر خویش ترسیم کرد و بر تقسیم جهان توسط دو ابرقدرت شرق و غرب خط بطلان کشید یک کار هنرمندانه است که به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفت. وی تصریح کرد: سید شهیدان اهل قلم در دورانی هنر انقلاب را به تصویر کشید که هنوز فتوحات انقلاب بطور کامل دیده نشده بود و امروز ایران اسلامی افتخارات زیادی در کنار جنگ هشت ساله بدست آورده است. انقلاب اسلامی جان‌هایی را بیدار کرد که هر کدام یک شخصیت قدرتمند به لحاظ روحی و فکری را بسازد تا در برابر مستکبران از موضع برابر صحبت شود. او تاکید کرد: سردار شهید سلیمانی نمونه ای از افتخارات انقلاب اسلامی است که حتی بعد از شهادت او هنوز دشمن ضربات سنگینی از جبهه مقاومت دریافت می کند. هنرمند کسی است که خیال و ذهن خود را به پرواز درآورد و این افتخارات را هنرمندانه به تصویر بکشد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: هنر انقلاب این است که نه تنها تحریم ها و فشارهای اقتصادی تاثیری در اراده ملت انقلابی ایران ندارد بلکه در دهه چهارم انقلاب اسلامی تولید دانش بنیان در دستور کار نظام قرار گرفته و تهدیدها به فرصت تبدیل شده است.

وی گفت: هنرمند کسی است که برای تبیین واقعیت های جامعه گام بردارد و در مقابل روشنفکران بی تعهد ایستادگی کند و اجازه ندهد تفکر پوچ آنان در جامعه ترویج یابد. فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز گفت: شهید آوینی سرباز بصیر و هنرمند همیشه در صحنه بود که هنرمندانه دستاوردهای انقلاب را به تصویر می کشید. سرهنگ علیرضا مهدی افزود: فریضه جهاد تبیین از دستورات رهبر معظم انقلاب است و همه ما برای عملی کردن این فریضه در مقابله با ترفند دشمن که از هنر برای کوبیدن اسلام و فطرت استفاده می کنند مسئول هستیم.

وی بیان کرد: هنرمندان وظیفه دارند که با هنر الهی به جنگ هنر شیطانی بروند و اجازه ندهند هنرنماها و افرادی که به نام هنر مردم را فریب می دهند بخواهند در عملی کردن توطئه‌های خود موفق شوند. فرمانده سپاه ساوه تصریح کرد: اگر برای عملی کردن جهاد تبیین کوتاهی کنیم واقعیت های انقلاب وارونه جلوه داده می شود و جوانان در این فضای وارونه فریب هنر شیطانی را خواهند خورد. وی گفت: اگر واقعیت ها وارونه جلوه داده شود جای جلاد و شهید تغییر خواهد یافت که نتیجه کوتاهی در جهاد تبیین است. اجرای سرود توسط گروه شهید ناصری و تجلیل از خانواده شهدای هنرمند (شهید سید محمدعلی سبط احمدی،شهید محمد ضیایی، شهید ماشاءالله رمقی،شهید مسلم شعبانی)وتعدادی ازهنرمندان فعال: آقایان مرتضی رستم پور،جواد روستایی،حسین علی حسینی ،محمدحیدری،علی اصغر ذاکری،نادر حسینی،امین مشکین مقدم ،فرزاد عرب و فرامرز مسعودی از دیگر برنامه های این همایش بود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *