رئیس‌جمهور در مراسم سالروز ارتش: کوچک‌ترین حرکت رژیم صهیونیستی از دید نیرو‌های امنیتی و مسلح ما پنهان نخواهد بود

رئیس‌جمهور در مراسم رژه ۲۹ فروردین ماه روز ارتش گفت: مردم و نیرو‌های مسلح، مهم‌ترین مولفه قدرت در نظام جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش نارخبر؛ حجت‌الاسلام رئیسی گفت: پیام ما به رژیم صهیونیستی این است که اگر به دنبال عادی سازی در روابط با کشور‌های منطقه هستید، کوچک‌ترین حرکت شما از دید نیرو‌های امنیتی و مسلح ما پنهان نخواهد بود.

به گفته رئیس جمهور پس از این حرکت (عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) مقصد نیرو‌های مسلح ما مرکز رژیم صهیونیستی خواهد بود. شکست مفتضحانه سرنوشت کسانی است که می‌خواهند با نظام مقدس جمهوری اسلامی در بیافتند.

اشاره رئیس‌جمهور به رویکرد سازشکارانه برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و شمال آفریقا مثل بحرین، امارات و مراکش است.

دو کشور امارات و بحرین قرارداد سازش با رژیم صهیونیستی موسوم به توافق ابراهیم را ۲۵ شهریور ۹۹ به صورت رسمی در حضور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا کردند.

براین اساس این دو کشور کوچک حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند و سپس دو کشور مغرب و سودان نیز به آن ملحق شدند.

اخیرا هم این کشورها به همراه مصر و آمریکا نشستی مشترک با رژیم صهیونیستی در صحرای « نقب » سرزمین های اشغالی با محوریت موضوع ایران داشتند.

دیروز هم تمرین رژه بالگردی هوانیروز ارتش به مناسبت ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در رمپ پروازی مرکزآموزش تکاور نزاجا پرندک برگزار شد.

سال ۱۳۵۸ بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری کردند و در همان روز نیروهای مسلح در برابر ایشان رژه رفتند.

در واقع نامگذاری ۲۹ فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی (ره) بود. آن هم در شرایطی که ارتش جمهوری اسلامی با کارشکنی‌های مختلف داخلی و خارجی روبه رو بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *