نگرانی صهیونیست‌ها از گسترش دامنه درگیری‌ها در فلسطین اشغالی

رژیم صهیونیستی از گسترش دامنه درگیری‌ها به دیگر شهرهای فلسطین اشغالی در پی تشدید تنش‌ها در قدس اشغالی و مسجدالاقصی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش نارخبر ؛به نقل از سرویس بین‌الملل خبرگزاری فارس، در پی تشدید تنش‌ها در مسجدالاقصی در چند روز اخیر، رژیم صهیونیستی از شعله‌ور شدن شهرهای مختلف در فلسطین اشغالی و کشیده شدن دامنه درگیری‌ها به این شهرها هشدار داد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی، «کان»، گزارش داد که «عامر بارلیو» وزیر امنیت رژیم به پلیس توصیه کرده که تا حد امکان از ورود به صحن‌های مسجدالاقصی خودداری کنند و تصمیم‌گیری برای هر گونه ورود به این مسجد نیز بر عهده رئیس پلیس منطقه خواهد بود.

بنا بر این گزارش، «کوبی شبتای» رئیس پلیس رژیم صهیونیستی به افسران پلیس گارد مرزی از نیروهای ذخیره نیز دستور داده که به دلیل ترس از گسترش خشونت‌ها در شهرهایی مثل أم‌الفحم و الناصره، این نیروها در حال آماده‌باش باشند و احتمال فراخوانی آن‌ها وجود دارد.

طبق گزارش شبکه النشره، پلیس رژیم صهیونیستی جمعه شب نیز به سمت تظاهرات‌کنندگان در شهر أم الفحم، گاز اشک‌آور شلیک کرد. تظاهرات‌کنندگان در محکومیت برخورد خشونت‌آمیز نظامیان صهیونیست با نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی، به خیابان آمده بودند. پلیس رژیم صهیونیستی همچنین چهار نفر را با ادعای اخلال در نظم عمومی بازداشت کرد.

روز جمعه (دیروز) نظامیان صهیونیست با یورش به مسجدالأقصی با نمازگزاران فلسطینی درگیر شده و به سمت آن‌ها تیراندازی کرده و شماری را زخمی کردند.

انتهای پیام/ص

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *