استاندار مرکزی: پل هفت دهنه ساوه افتتاح شد/ تخریب پل در سیل سال ۹۸

استاندار مرکزی گفت: پل در سیل سال ۹۸ تخریب شد و با پیگیری مجموعه‌ حوزه‌های عمرانی و مدیریت آب استان و پیمانکاری ماشین‌سازی اراک طرحی اجرا شد و کار را آماده کردند.

به‌گزارش نارخبر؛به نقل از  خبرگزاری تسنیم از ساوه، فرزاد مخلص‌الائمه عصر امروز در حاشیه افتتاح پل هفت دهنه ساوه با اشاره به بافت قدیمی و فرسوده پل ساوه اظهار داشت: در حال حاضر در پل موسوم به هفت دهنه و مسیر دسترسی به سد الغدیر از شهرستان ساوه هستیم، این پل به جهت قدیمی بودن، سازه‌های ضعیف و فرسوده بودن پل در سیل سال ۹۸ تخریب شد و با پیگیری مجموعه‌ حوزه‌های عمرانی و مدیریت آب استان و پیمانکاری ماشین‌سازی اراک طرحی اجرا شد و کار را آماده کردند. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر این پل با یک سازه بسیار قوی با دهانه کمتر و سه دهانه به یک دهانه تبدیل شد و شمع کوبی به عمق ۲۰ متر که درگذشته اصلا چنین پایه‌هایی وجود نداشت و به همین جهت پل آسیب دیده بود در حال بهره‌برداری است‌.

مخلص‌الائمه عنوان کرد: کار قوی انجام شد و امروز شاهد بازگشایی و افتتاح این پل هستیم و مسیر دسترسی موقتی که از کف رودخانه داده شده بود برداشته می‌شود و مردم می‌توانند هم به روستاهای پایین دست ساوه و هم به شهرستان‌های تفرش و سایر استان‌ها دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: از همکاران در مدیریت منابع آب منطقه‌ای استان همچنین پیمانکار ماشین‌سازی اراک قدردانی می‌کنیم که کار را با کیفیت و سرعت مناسب انجام دادند.

استاندار مرکزی در خصوص هزینه‌های پل بیان کرد: مجموعه هزینه‌ای که برای پل انجام شده است حدود ۱۴ میلیارد تومان است که دو برابر پیش‌بینی اولیه بوده است که این افزایش به جهت افزایش قیمت‌ها صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید

وی در خصوص راهپیمایی روز قدس خاطرنشان کرد: جمعه روز قدس است و به تعبیر امام موسی صدر‌( ع) همه افراد و همه آزادمردان و آزادگان کشور را به راهپیمایی باشکوه روز قدس دعوت می‌کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: راهپیمایی با تدابیر ستاد کرونا به صورت عادی و با راهپیمایی میدانی برگزار می‌شود که امیدواریم در سطح استان‌ و همه شهرستان‌ها راهپیمایی روز قدس با حضور پررنگ مردم و روزه‌داران این روز پاس داشته شود و حمایت خود را از آرمان‌های فلسطین و آرمان‌های قدس با حضور پررنگ خود اعلام کنیم.

انتهای پیام/۷۱۱/ش

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *