زمینه‌سازی مجلس برای تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سال گذشته قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تسهیل کسب و کار در دستور کار مجلس بوده که به مراحل نهایی رسیده است.

به گزارش نارخبر؛ غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره آخرین وضعیت طرح جهش تولید دانش بنیان عنوان کرد: سال گذشته قانون حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیان و تسهیل کسب و کار در دستور کار مجلس بوده که به مراحل نهایی رسیده است؛ این قانون زمینه مناسب برای توسعه فعالیت دانش بنیانی ها را فراهم می سازد.

مرحبا در خصوص مزایای شرکت های دانش بنیان در اقتصاد گفت: مجموعه هایی که بر لبه تکنولوژی حرکت می کنند می توانند کارخانه های بزرگی با سرمایه کم و پتانسیل انسانی مستعد و بازدهی بالا در مناطق محروم تاسیس کنند.

وی در پاسخ به این سوال که مجلس شورای اسلامی چه اقداماتی برای تسهیل گری در فعالیت شرکت های دانش بنیان دارد اظهار کرد: در کمیسیون اقتصادی از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دعوت و با فعالیت و برنامه های آن ها در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان آشنا شدیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه داد: در این جلسه طرح و برنامه های امیدوار کننده ای ارائه شد که با اتکا به این برنامه ها نوید روزهای خوش در آینده را می دهیم.

مرحبا در پایان اظهارات خود با اشاره به اینکه راهبردها را رهبر انقلاب، تدبیر می‌کنند، گفت: بیان موضوع توسعه شرکت های دانش بنیان از سوی رهبر انقلاب نشان دهنده اهمیت موضوع به شمار می رود؛ از این رو تمام ارکان اداری، تصمیم گیری، تصمیم سازی ملزم به هدف گذاری بر این مبنا هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *