اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلاب و روحانیون استان مرکزی ۱۹ اریبهشت ماه برگزار می شود

رجبی گفت: دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلاب و روحانیون روز دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در مصلی بیت المقدس اراک با سخنرانی آیت الله محمد حسن اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار می شود.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب؛ حجت الاسلام ابوالفضل رجبی مسئول سازمان بسیج طلاب استان مرکزی در نشست خبری گفت: دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی در راستای تبیین نقش روحانیون در دوران دفاع مقدس با رویکردهای نقش مدیریتی، سازماندهی و هدایت مردم در دوران دفاع مقدس و در ادامه برنامه های تبیینی کنگره شهدای استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت و کلیه دستگاه های متولی استان در حوزه روحانیت پای کار آمدند.

رجبی اظهار کرد: برنامه های دومین اجلاسیه طلاب و روحانیون کنگره شهدای استان از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ شروع شد و برنامه ها با رویکرد تبیینی و جهاد تبیین همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی زیرمجموعه کنگره بین المللی چهار هزار شهید روحانی کشور که روز چهارم خردادماه با حضور مسئولان لشکری، کشور و رئیس جمهوری در قم برگزار می شود.
رجبی بیان کرد: تولید کتاب، مستندات از شهدا و خانواده شهدای روحانی، تولیدات چند رسانه ای، فعالیت های خدمت رسانی طلاب، یادواره های شهرستانی طلاب، اردوهای راهیان نور با رویکرد جهاد تبیین، نهضت های خدمت رسانی و حضور طلاب در اردوهای جهادی و بسیاری از فعالیت های دیگر از جمله عناوین فعالیت های در ذیل دومین اجلاسیه طلاب استان بوده که همچنان ادامه خواهد داشت.

وی یادآور  شد: پیکر مطهر یک شهید شهید گمنام نیز در این اجلاسیه تشییع می‌شود و پخش پیام تصویری آیت الله نوری همدانی، رونمایی از هفت جلد کتاب از حضور روحانیون در دوران دفاع مقدس، روحانیون در اسارت رژیم بعث عراق، رونمایی از دومین تمبر روحانیت و خاطره گویی و تهیه مستند از خانواده شهدای روحانی از دیگر برنامه‌های دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی است.

وی اظهار داشت: طرح یک مدرسه یک شهید با هدف آشنایی نسل جدید با شهدای طلاب و روحانی از مهمترین برنامه ها است که در هر مدرسه یک شهید با رویکرد تبیین سیره و شناخت شهید به نسل جدید در نظر گرفته شده است و همچنین یادواره های شهرستانی با محوریت شهدای طلاب شهرستانی از دیگر برنامه ها است.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه تخصصی اجلاسیه از آثار و وصیت نامه شهدای روحانی از دیگر برنامه‌های دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی است و  یادواره های شهرستانی در دستور کار قرار گرفته که تاکنون پنج یادواره شهدای روحانیون در شهرستان‌های شازند، تفرش، محلات، خمین و اراک با موضوع تبیین نقش روحانیون در دوران دفاع مقدس برگزار شده است.

مسئول سازمان بسیج طلاب استان مرکزی گفت: برگزاری مسابقات فوتسال طلاب گرامی داشت ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی، برگزاری مسابقات کاراته، برگزاری یادواره مجازی در پیام رسان‌های داخلی و نامگذاری حجره‌های حوزه‌های علمیه استان به نام شهدای روحانی از دیگر برنامه‌ها و اقدامات در راستای برگزاری این اجلاسیه است.

رجبی اظهار کرد: همچنین بیش از ۲۰۰ نفر از طلاب استان مرکزی با رویکرد جهاد تبیین به اردوهای راهیان نور اعزام شدند و به عنوان سفیران فرهنگی برای نقش آفرینی در سایر بخش های استان به کارگیری شدند.

وی خاطرنشان کرد: سرکشی از ۱۱۰ خانواده شهید روحانی استان، ادامه فعالیت های محرومیت زدایی و خدمت رسانی طلاب و توزیع سه هزار بسته معیشتی به همراه وصیت نامه شهدا از دیگر برنامه های مهم است.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *