سید حسن نصرالله: صهیونیست‌ها پیام دادند که علیه لبنان دست به اقدام نظامی نمی‌زنند

دبیر کل حزب الله لبنان امروز سه‌شنبه در همایش انتخاباتی که این جنبش در بیروت برگزار کرد، سخنرانی کرد و گفت که اسرائیلی‌ها قصد ندارند هیچ اقدام نظامی علیه لبنان انجام دهند.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان امروز (سه‌شنبه) در همایش انتخاباتی که این جنبش در بیروت برگزار کرد، سخنرانی خود را آغاز کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی از گردهمایی مردم بیروت برای حمایت از مقاومت قدردانی کرد و گفت که حضور گسترده مردمی در امروز و روز گذشته، پیامی به تمامی کسانی است که بر روی کودتای بستر مقاومت علیه آن حساب باز کرده بودند.

وی با بیان اینکه بدون فلسطین و قدس، عربیتی وجود ندارد و با عادی‌سازی روابط با رژیم موقت صهیونیستی، عربیت هیچ معنایی ندارد، از تمامی اتباع لبنانی حاضر در خارج از این کشور که به مقاومت رأی می‌دهند، قدردانی کرد.

نصرالله با اشاره به اینکه اتهام تروریسم، هزینه مقاومت است، خبر داد، در روز‌های گذشته و پس از سخنرانی در روز قدس و آماده‌باش مقاومت در لبنان، «پیامی به من داده شد که اسرائیلی‌ها تأکید دارند که قصد ندارند هیچ اقدام نظامی علیه لبنان انجام دهند».

* به دشمن و پیامهایش هیچ اعتمادی نیست

نصرالله با اشاره به اینکه رأی دادن اتباع لبنانی در خارج به مقاومت علیرغم وجود تهدید در برخی از کشور‌های خلیج فارس نشان دهنده شجاعت، صداقت و صمیمیت آنهاست، خاطر نشان کرد: «ما نه به دشمن، نه به پیام‌های او و نه به اظهارات نخست وزیرش اعتماد نداریم، به همین دلیل، آماده‌باش و آمادگی ما تا پایان مانور‌های اسراییل به قوت خود باقی خواهد ماند».

دبیر کل حزب الله با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد هیچ تجاوز یا حمله‌ای به لبنان صورت گیرد، ادامه داد: «می‌خواهم به برادرانی که مانور اسراییل را دنبال می‌کنند، بگویم که نخست وزیر دشمن صهیونیستی) برای نظارت بر مانور رفت و تصریح کرد که این رژیم خواستار رویارویی با هیچ کس نیست. این پیام به خاطر مقاومت است و دشمن می‌داند که مقاومت در سخن خود صادق است و به هر تجاوزی پاسخ خواهد داد».

وی با اشاره به اینکه هر آنچه نبیه بری گفت نشانگر رویکرد‌های دوگانه حزب الله و امل است که محکم و استوار ایستاده‌اند و به راه خود ادامه می‌دهند، ادامه داد: هیچ‌کس نمی‌تواند جایگزین حکومت باشد. ما نیز خود را به عنوان یک حکومت در کنار حکومت یا یک حزب به جای حکومت قرار نمی‌دهیم. ما درباره سرنگونی یک نظام یا یک کشور و ساختن مجدد آن صحبت نمی‌کنیم، بلکه می‌گوییم در این نظام مشکلاتی وجود دارد که مانع فعالیت آن می‌شود و مطالبات لبنانی‌ها را که باید از طریق اصلاحات حل شود، رفع نمی‌کند».

نصرالله روز گذشته نیز در همایش انتخاباتی که در شهر‌های «صور» و «النبطی» برگزار شد، سخنارنی کرد و گفت که مقاومت در این انتخابات، به دنبال حل بحران اقتصادی این کشور است.

وی با بیان اینکه حزب الله در همایش‌های انتخاباتی خود از مشکلات اصلی مردم لبنان سخن خواهد گفت، افزود: «در یکی از نظرسنجی‌ها مشخص شد که آنچه برای مردم اهمیت دارد، موضوع اقتصاد و معیشت و فساد است و تعداد کمی از مردم، سلاح مقاومت را مطرح کرده بودند، ولی متأسفانه برخی از گروه‌های سیاسی، این مسئله را از پایینترین اولویت خارج کردند و مد نظر خود قرار داده‌اند».

نصرالله با اشاره به اینکه این گروه‌ها از چند ماه پیش، سلاح مقاومت را عنوان جنگ انتخاباتی خود قرار داده بودند، خاطر نشان کرد: «کسانی که خواستار خلع سلاح مقاومت و خلاص شدن از حزب الله هستند، از زمان تشکیل رژیم موقت غاصب در فلسطین، از مشکلات جنوب آگاه نیستند».

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *