تاخیر یک ساله در ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه از سوی دولت به مجلس توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش نارخبر؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: با وجود اینکه لایحه برنامه هفتم توسعه باید خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به مجلس ارائه می‌شد اما هنوز و در حالیکه یک هفته به خرداد ۱۴۰۱ باقی مانده خبری از ارائه این لایحه به مجلس نیست.

وی افزود: عدم ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس تاکنون در حالی است که لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ باید برمبنای قانون برنامه هفتم توسعه تنظیم و تدوین شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کار بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس در مجموع کمیسیون‌ها و صحن چهار ماه به طول می‌انجامد و با توجه به اینکه لایحه بودجه باید در پانزدهم آذرماه به مجلس ارائه شود حداقل قانون برنامه هفتم باید ۱۵ آبان‌ ماه تصویب و ابلاغ شده باشد تا دولت بتواند در ماه پایانی بررسی لایحه بودجه آن را لحاظ کند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: با توجه به زمان چهارماهه‌ای که برای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس لازم است و با  توجه به توضیحات فوق این لایحه حداکثر باید تا ۱۵ تیرماه به مجلس ارائه شود.

وی افزود:‌ نکته‌ای که در اینجا قابل ذکر است این است که پیش از ارائه لایحه هفتم توسعه سیاست‌های کلی در این باره باید از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شود که طبق اطلاعات واصله در این باره جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام برای این منظور هفته‌ای دو بار برگزار می‌شود تا سیاست‌های کلی در این باره هرچه سریع‌تر ابلاغ شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین بناست در نشست‌های مشترکی که بین اعضای هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با اعضای هیأت دولت برگزار می‌شود موضوع لایحه برنامه هفتم توسعه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *