جریان متحد حزب‌الله: دولت وحدت ملی تشکیل نشود، دولتی وجود نخواهد داشت

چند روز پس از انتخابات، رئیس جریان «المرده» لبنان خواستار انعطاف در مواضع و گفت‌وگو میان گروه‌های مختلف شد.

به گزارش نارخبر؛ به نقل از گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، «سلیمان فرنجیه» رئیس حزب «التیار المرده» (جریان المرده) امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی، اظهارنظرهایی درباره انتخابات لبنان داشت.

بر اساس گزارش «العهد»، وی گفت: از قانون انتخابات (تناسبی) راضی بودیم ، اما باید در آن تجدیدنظر شود. به دنبال کسب سه کرسی پارلمان بودیم و به دو کرسی دست پیدا کردیم و خدا را شکر.

فرنجیه در ادامه تصریح کرد: از تمام کسانی که در این انتخابات و علیرغم شرایط کنونی در کنار ما ایستادند ،‌ تشکر می‌‌کنیم.

وی سپس به اظهارنظر درباره نامزدهای لیست‌های «التغییریه» که به پارلمان راه یافته‌اند- این جریان برخاسته از اعتراضات ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ در لبنان است- پرداخت و گفت: اساسا تغییری‌ها را دشمن نمی‌پنداریم.

فرنجیه تأکید کرد: اگر گفتمان سیاسی مانند قبل از انتخابات باشد ،‌ امور پیچیده خواهد شد. اگر دولت وحدت ملی تشکیل نشود هیچ دولتی در کار نخواهد بود.

وی گفت: موضع سیاسی ما مشخص است… باید با یکدیگر برای تشکیل دولت گفت‌وگو کنیم؛ برای نجات کشور به انعطاف (مواضع) فرا می‌خوانم، رفتار منفی منجر به حل و فصل سیاسی کامل نمی‌شود.

رئیس المرده گفت: ما هیچ کسی را کنار نخواهیم زد، خودمان را بر هیچ کسی تحمیل نخواهیم کرد و به بهای کرامت خود امتیاز نخواهیم داد.

وی درخصوص انتخاب رئیس‌جمهور جدید لبنان هم گفت، رئیس‌جمهور باید اعتبار داشته باشد؛ نتایج انتخابات ربطی به انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد و شرایط تعیین می‌کند چه کسی رئیس‌جمهور باشد.

نتایج نهایی و رسمی انتخابات پارلمانی لبنان که یکشنبه (۲۵ اردیبهشت) برگزار شده بود، دیروز (سه‌شنبه) اعلام شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *