ارتقای جایگاه ایران در منطقه و نظام بین‌الملل دستاورد مهم سوم خرداد است/ خرمشهرهای اقتصادی و فرهنگی با اراده‌ها و غیرت دینی آزاد خواهد شد

سرهنگ کریمی گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای حماسه سوم خرداد ارتقای جایگاه ایران اسلامی در منطقه و نظام بین الملل بود و در واقع پیروزی رزمندگان اسلام و ملت ایران در عملیات بیت المقدس جایگاه انقلاب اسلامی را در دنیا ارتقاء داد و به عنوان نماد اقتدار نظام اسلامی به ثبت رسید و سرآغاز فتوحات بسیار ارزشمند در انقلاب شد.

به گزارش نارخبر به نقل از  دیار آفتاب؛ در آستانه یوم الله سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر میزگرد تخصصی دیارآفتاب با موضوع «نقش مردم در آزادسازی خرمشهر و جایگاه عملیات بیت‌المقدس در انقلاب اسلامی» برگزار شد.

در این میزگرد جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس، فرماندهان نظامی و انتظامی و اساتید دانشگاه از جمله غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، محمد گودرزی معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان، محمد صادقیان فرمانده پدافند هوایی حضرت علی اکبر علیه السلام اراک،سید ناصر حسینی مدیرکل تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان، محمدی مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله، شهرجردی معاون روابط عمومی سپاه روح الله، فرامرزی مسئول پیشکسوتان اداره کل حفظ آثار و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد.

غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان و از رزمندگان دفاع مقدس در این میزگرد با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در دفاع مقدس و ضرورت روایت حماسه های خلق شده در دوران هشت سال جنگ تحمیلی گفت: به برکت هدایت های امام خمینی(ره) و روح معنوی حاکم در انقلاب اسلامی دفاع مقدس ملت ایران تماما ماهیت اسلامی دارد و رزمندگان اسلام با روحیه ایثار و جهاد، همه جانبه از کشور و ارزش های اسلامی دفاع کردند و به تعبیر حضرت امام(ره) جنگ تحمیلی جنگ اسلام و کفر بود و در دفاع مقدس آغاز صدور گفتمان انقلاب اسلامی به تمام دنیا بود.

فتح خرمشهر یکی از فتوحات بزرگ و جلوه های ویژه امداد الهی برای مسلمین است

وی افزود: در تاریخ دفاع مقدس و ایران فتح خرمشهر به عنوان نقطه عطف جنگ تحمیلی است و یکی از فتوحات بزرگ و جلوه های ویژه امداد الهی برای مسلمین است.

کریمی بیان کرد: در شرایطی که ایران در سال های قبل از انقلاب برخی از نقاط را از دست داده بود اما در دفاع مقدس آن با خلق آن حماسه های ماندگار اتفاقات گذشته تکرار نشد و به برکت خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان و ملت سلحشور ایران حتی یک وجب از خاک ایران عزیز دست دشمن نماند.

وی ادامه داد: عملیات حماسی و افتخار آمیز بیت المقدس که به فتح خرمشهر سرانجامید با رمز مقدس یا علی ابن ابی طالب(ع) آغاز شد که در ابتدا قرار بود عملیات در هفدهم اردیبهشت شروع شود که در آن زمان همزمان با ولادت مبارک امیرالمومنین(ع) بود ولی به واسطه هوشیاری تدریجی دشمن و بروز مشکلات احتمالی یک هفته عملیات جلو افتاد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: آزادسازی خرمشهر و خلق حماسه های ماندگار ملت ایران که حضرت امام(ره) آن را وجود عنایت های خداوند متعال می داند حاصل ۲۴ هزار مجروح و ۶ هزار شهیدی است که موفق شدند بیش از یکصد و ده کیلومتر را پیشروی و آزاد کنند و از این جهت عملیات بیت المقدس از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید به آن بیشتر پرداخت.

وی با اشاره به نقش استان مرکزی در عملیات بیت المقدس بیان کرد: استان مرکزی و مردم ایثارگر و شهید پرور آن همانند سایر عملیات های دفاع مقدس حضور در این عملیات را دارند که حدود ۳۰۰ شهید والامقام از بسیج، سپاه،ارتش،جهاد سازندگی و سایر نیروهای مردمی تقدیم انقلاب اسلامی کرده که این افتخار را به نام فاتحان خرمشهر به نام خودشان ثبت کرده اند و شهید نیازعلی طالبی شهید شاخص عملیات بیت المقدس است که در شب آزادسازی خرمشهر عزیز  به شهادت  رسید.

کریمی افزود: سالروز آزادی خرمشهر علاوه بر اینکه یادآور حماسه های ملت ایران و ایثارگری ها و مجاهدت های آنها است دستاوردهای بسیاری برای انقلاب و ملت ایران داشته که این ایام فرصت مناسبی برای بازخوانی آنها می باشد و لذا در ایام حماسه خرداد باید دستاوردهای عظیم آزادسازی خرمشهر برای مردم و خصوصا جوانان تبیین شود.

ارتقای جایگاه ایران اسلامی در منطقه و نظام بین الملل دستاورد مهم فتح خرمشهر

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای حماسه سوم خرداد ارتقای جایگاه ایران اسلامی در منطقه و نظام بین الملل بود و در واقع پیروزی رزمندگان اسلام و ملت ایران در عملیات بیت المقدس جایگاه انقلاب اسلامی را در دنیا ارتقاء داد و به عنوان نماد اقتدار نظام اسلامی به ثبت رسید و سرآغاز فتوحات بسیار ارزشمند در انقلاب شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی مهمترین درس حماسه سوم خرداد را وحدت و انسجام در برابر دشمنان خواند و گفت: آزادی خرمشهر درس می دهد که اگر در برابر دشمنان و توطئه های شوم آنها اتحاد برقرار شود قطعا ملت شکست ناپذیر خواهد بود و لذا ملت ایران در کنار رزمندگان اسلام با وحدت و همبستگی که داشتند در عملیات بیت المقدس حماسه آفرین شدند و فتح خرمشهر امید را در دل ملت احیاء کرد و آینده درخشان انقلاب اسلامی را به خوبی ترسیم نمود.

خرمشهرهای اقتصادی و فرهنگی با اراده ها و غیرت دینی آزاد خواهد شد

وی افزود: پیروزی در عملیات بیت المقدس علاوه بر اینکه ایستادگی ملت ایران بر روی ارزش های اسلامی را نشان داد ثابت قدمی آنها برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی را به اثبات رساند و امروز برای فتح خرمشهرهای پیش رو باید اتحاد و وحدت و عزم راسخ باشد و اگر اراده ها و غیرت دینی و انقلابی پای کار بیاید قطعا خرمشهرهای اقتصادی و فرهنگی آزاد خواهد شد.

کریمی تأکید کرد: آزادسازی خرمشهر بار دیگر برتری قدرت خداوند و اراده الهی در برابر زورگویان را به اثبات رساند و یکی از درس های مهم حماسه خرداد این است که هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خداوند نیست و لذا اگر به قدرت و نصرت خداوند اعتماد کنیم قطعا در برابر مشکلات پیروز خواهیم بود.

وی با اشاره به برنامه های استان در سالروز حماسه فتح خرمشهر گفت: در راستای گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت در استان مرکزی از سال های گذشته ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی تشکیل شده و این ستاد در ذیل ستاد کنگره شهدای استان است و کلیه دستگاه های اداری، سازمان ها، مدیران، فرماندهان و فرمانداران در این ستاد مسئولیت دارند و هم افزایی و مشارکت همه جانبه در این این ستاد ضرورت مهم است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خاطر نشان کرد: در راستای گرامیداشت ایام الله سوم خرداد بیش از یک هزار و ۲۵۰ برنامه مهم تاکنون پیش بینی شده که توسط ادارات ، نهادها و سازمان ها و خصوصا سپاه و بسیج در سطح استان برگزار می شود و شعار راهبردی امسال در برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت ” مامقاوم هستیم” است و رویکرد کلیه برنامه ها باید در این راستا برنامه ریزی شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *