تصویب کلیات آزادراه کربلا / کاهش ۳۰ کیلومتری مسافت اهواز تا پایتخت

نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس گفت: کلیات طرح آزادراه کربلا انجام شده و جلسات اجرایی این طرح با حضور وزیر راه و شهرسازی و فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا انجام گرفته است.

به گزارش نارخبر ؛ به نقل از ایلنا ، ولی اله بیاتی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، افزود: این طرح از جاده ساوه آغاز شده و از محدوده شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان عبور خواهد کرد و تا شهرستان اراک نیز امتداد یافته است.

وی ادامه داد: آزادراه کربلا در فاصله ۵ کیلومتری شهر آشتیان، ۱۷ کیلومتری شهر تفرش و در محدود چند روستای حوزه شهرستان فراهان ایجاد خواهد شد، که در حال حاضر طرح قطعی این آزادراه در دستور کار قرارگاه خاتم الانبیا قرار گرفته است و به زودی اجرایی خواهد.

نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طول این آزادراه ۸۱ کیلومتر است که با احداث آن مسیر عبوری استان خوزستان به تهران ۳۰ کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد و همچنین باعث خارج شدن شهرهای تفرش، آشتیان و فراهان از بن بست خواهد شد.

بیاتی با اشاره به اینکه اجرای آزادراه کربلا در کاهش ترافیک استان قم نیز مؤثر است، تصریح کرد: ایجاد این آزادراه فرصت های گردشگری، صنعتی و تجاری مطلوبی را برای حوزه شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان به همراه خواهد داشت.

وی بیان داشت: طرح های مطالعاتی این پروژه پیش از این انجام شده بود و کلیات آن نیز با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار مرکزی، نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس و همچنین قرارگاه خاتم الانبیا تصویب شده است.انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *