میوه‌های نوبرانه ۲۰ درصد ارزان شدند

عضو هیئت مدیره اتحادیه میوه و سبزی گفت: با توجه به تنوع میوه و فراوانی عرضه، قیمت میوه های نوبرانه نسبت به هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش  نارخبر به نقل از دیار آفتاب، جواد باقری گفت: با انبوه میوه های نوبرانه و بدست آمدن محصول دوره شهری پیش بینی می شود که در هفته های آتی هم قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

به گفته قیمت کنونی هر کیلو گیلاس تکدانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، گوجه سبز شمال ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان،گوجه سبز قزوین ۴۵ تا ۶۵ هزار تومان، سیب گلاب ۳۰ تا ۴۰ هزارتومان، آلبالو رسمی ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان و آلبالو تخم خارجی ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان است.

محصولقیمت هر کیلوگرم
گیلاس تکدانه۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان
آلبالو تخم خارجی ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان
زردآلو فلکه شیراز۶۰ تا ۷۰ هزار تومان
سیب گلاب۳۰ تا ۴۰ هزار تومان
انگوریاقوتی۳۰ تا ۴۵ هزار تومان
شلیل شبرنگ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان
هلو۱۰ تا ۲۵ هزار تومان

باقری می گوید: هم اکنون هر کیلو زردآلو فلکه ای شیراز با نرخ ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان، زردآلو بادامی ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، هلو ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان، توت فرنگی ۱۵ تا ۵۰ هزار تومان، خیار ۷ تا ۱۲ هزار تومان، موز آمریکایی ۳۴ تا ۴۷ هزار تومان، موز هندی ۲۷ تا ۳۲ هزار تومان، انبه ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، هندوانه ۴ تا ۷ هزار تومان، طالبی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، شاه پسند و جانا ۸ تا ۱۳ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

محصولقیمت هر کیلوگرم
طالبی۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
هندوانه۴ تا ۷ هزار تومان
شاه پسند۸ تا ۱۳ هزار تومان
خربزه۱۲ تا ۱۷ هزار تومان
موز آمریکایی۳۴ تا ۴۷ هزار تومان
موز هندی۲۷ تا ۳۲ هزار تومان
انبه۲۵ تا ۴۰ هزار تومان

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو گیلاس تکدانه ۱۳۰ تا ۱۸۰ هزارتومان، آلبالو ۴۵ تا ۷۰ هزار تومان، زردآلو فلکه ای ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، زردآلو ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان، شبرنگ ۳۵ تا ۶۰ هزار تومان، انگور یاقوتی ۴۰ تا ۶۵ هزار تومان، خیار ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، خربزه ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، طالبی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، هندوانه تا ۱۰ هزار تومان است.

 مسئولان اتحادیه میوه و سبزی می گویند که قیمت میوه و صیفی در هفته های آتی با عرضه دوره شهری ها کاهش می یابد اما قیمت وارداتی ها اعم از موز، آناناس و انبه به سبب حذف ارز در آینده افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *