جشن و شادمانی ساکنان بغداد در سالگرد تأسیس الحشد الشعبی

شمار زیادی از مردم بغداد به مناسبت هشتمین سالگرد تأسیس سازمان الحشد الشعبی، در خیابانهای این شهر، با در دست داشتن پرچمهای جمهوری اسلامی ایران و الحشد، شادمانی کردند.

به گزارش نارخبر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ساکنان بغداد به مناسبت هشتمین سالگرد تأسیس سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق به خیابانها ریختند و مشغول شادمانی شدند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز با انتشار تصاویری، گزارش داد، شهروندان بغداد، پرچمهای جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان را در دست داشتند.

به گزارش صابرین، این اقدام، در پاسخ به اقداماتی است که تهران و حزب الله در جریان حمله گروه تروریستی داعش به عراق و اشغال مناطق گسترده‌ای از خاک این کشور انجام دادند.

الحشد الشعبی همچنین سال گذشته و در سالروز تأسیس خود، رژه‌ای برگزار کرد که در آن، مقامات لشکری و کشوری عراق از جمله مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور حضور داشتند.

این رژه در اردوگاه شهید «ابو منتظر المحمداوی» در دیالی واقع در شرق عراق برگزار شد. سالگرد تأسیس الحشد الشعبی همچنین با آغاز عملیات بزرگ آزادسازی عراق مصادف است.

الحشد الشعبی هشت سال پیش با فتوای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان به منظور مبارزه با گروه تروریستی و در جریان فتوای جهاد کفایی تأسیس شد.

تأسیس الحشد الشعبی در زمانی صورت گرفت که گروه تروریستی داعش بخشهای زیادی از عراق را در اشغال خود داشت و به نزدیکی بغداد نیز رسیده بود. الحشد متشکل از ۷۰ گروه است که برای آزادسازی عراق متحد شد.

انتهای پیام/.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *