ضرورت گنجاندن بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوه در مصوبات سفر هیئت دولت به استان مرکزی

حجت الاسلام سبزی در گفتگوی زنده تلویزیونی از شبکه آفتاب استان مرکزی: احداث بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی یکی از نیاز‌های اساسی مردم در ساوه اس

به گزارش  نارخبر؛ نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هیئت دولت به استان مرکزی ادامه داد: از ابتدای انقلاب تاکنون بیمارستان دولتی در ساوه احداث نشده و خارج کردن این طرح از مصوبات سفر هیئت دولت، اجحاف در حق مردم است.
نماینده مردم در خانه ملت ادامه داد: ما از دولت حمایت می‌کنیم و معتقدیم، هر جایی که احتیاج به نقد و نصیحت مشفقانه است، اعلام می‌کنیم و انتظار داریم که از ما قبول کنند.
وی با اشاره به پیگیری جدی برای گنجاندن بیمارستان ساوه در طرحهای سفر هیئت دولت به استان خاطرنشان کرد: دولت اگر ۵۰ درصد از اعتبار احداث بیمارستان در ساوه را اختصاص دهد، با همت خیرین نصف دیگر از آن تأمین خواهد شد و شاهد بهره‌برداری از آن تا دوسال آینده خواهیم بود.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه در این برنامه تلویزیونی گفت: ساوه با میزان معیارهای برخورداری از تخت‌های بیمارستانی فاصله دارد.
دکتر کریمی افزود: بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی ساوه، در سال ۸۸ با بیمارستان‌های ولی‎عصر اراک، خمین و امام رضا(ع) زرندیه در برنامه بودند که همزمان احداث این مراکز شروع می‌شود، اما متاسفانه به علت برنامه‌ریزی بودجه‌ای که برای بیمارستان جایگزین بیمارستان مدرس ساوه پیش‌بینی می‌شود، نسبت سهم ۴۰ درصد خیرین و ۶۰ درصد سهم دولت در نظر گرفته می‌شود که متاسفانه این امر محقق نشده و تا سال ۹۸ این طرح متوقف مانده بود.
وی ادامه داد: در دو سال گذشته، صرفا ۸ میلیارد تومان برای احداث اختصاص یافت که امسال با پیگیری‌های انجام شده، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که امیدواریم اسکلت اصلی بیمارستان احداث شود تا رغبت خیرین برای مشارکت افزایش پیدا کند.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه اضافه کرد: براساس پیش‌بینی‌ها برای احداث بیمارستان ساوه، رقمی بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان احتیاج است که امیدواریم با سفر هئیت دولت به استان، اعتبار مناسبی برای این مطالبه مردم در نظر گرفته شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *